İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

Allah Milletimizi Darbelerle Birdaha Karşılaştırmasın

Darbelerin özüne baktığınız zaman millet iradesiyle iktidara gelemeyen zihniyetlerin, mazeretler üretip belirli kişi ve kurumları tahrik ederek, çeşitli provokasyonlar ve sabotajlar düzenleyerek, halkın iradesi ile seçilmiş meclisi görevden el çektirerek ,   halkın seçme ve seçilme hakkının  gasp edip, şiddet  veya Baskı yaparak  yönetimi ele geçirmesi  ,ülkenin geleceğine ipotek koyma girişimidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihine baktığınız zaman ülkemiz birçok darbeler , e muhtıralar   ile karşı karşıya kalmıştır.

Bunlardan birincisi 27 Mayıs 1960 darbesi dir bu darbede başbakan Adnan Menderes ve Hasan Polatkan Fatin Rüştü Zorlu şehit edilmiştir. Demokrasi askıya alınmıştır. Ülkemizin gelişmesi sekteye uğratılmıştır.

İkinci Darbe girişimi 12 Mart 1971 muhtırası ilan edilmiş hükümet ihtar edilerek geçiştirilmiştir.

Üçüncü darbe  girişimi 12 Eylül 1980 darbesi 650.000 kişi gözaltına alınmış, 517 kişi ölüm cezasına çarptırılmış, bunlardan 50 kişi idam edilmiş. Bu idamlarda bir sağdan bir soldan diyerekten infazlar gerçekleştirilmiştir. Kardeş kardeşe kırdırılmış Onbinlerce insan mağdur edilmiştir.

Üçüncü darbe girişimi 28 Şubat postmodern darbe girişiminde bulunuldu. Milli güvenlik kurulunda hükümete 18 maddelik muhtıra verildi ve sonrasında refahyol hükümeti istifa ettirildi.

Dördüncü darbe girişimi  27 Nisan 2007'de mecliste cumhurbaşkanlığı seçiminde  367   Tezi ile genelkurmayın internet sitesinde e-muhtıra olarak anılan bir bildiri yayımlandı.

Beşinci darbe girişimi 15 temmuz feto  terör örgütünün ve dış güçlerin  darbe ve işgal girişimi ile ülkemiz karşı karşıya kalmıştır.            

Cumhurbaşkanımızın dik ve  cesaretli duruşuyla, milletimizin meydanlara çıkarak tankların önüne vücudunu siper ederek silahların karşısında cesaretiyle karşı koyup direnmesi ile 251 şehit verilmiş 2734 kişi gazi olmuş temiz meydanlarda demokrasiye sahip çıkmasıyla   bu darbe girişimi engellenmiştir .

Milletimiz hiçbir zaman darbelere ve darbe girişimi yapanlara asla sıcak bakmamış taviz vermemiş, affetmemiştir.

Darbe girişimi. Sonrasında yapılan ilk seçimlerde darbe taraftarlarını sandığa gömmüştür.

Bugün günlerden 12 Eylül darbesinin 41 yılı .

Allah milletimize Bir daha böyle darbeleri ve darbe girişimlerini yaşatmasın.

Darbe yapmak isteyenlere de  Allah fırsat vermesin diyorum.