Gündem ANALİZ

Gündem ANALİZ

Mail: ganaliz@gmail.com

ÇİLLER ÜZERİNDEN GÜNDEME GELMEK

ÇİLLER ÜZERİNDEN GÜNDEME GELMEK

1-2 aydır bazı siyasi oluşumların başkanları varlıklarını ÇİLLER üzerinden gündeme getirmeye çalışıyorlar.

Düne kadar esameleri okunmayan kişiler, kurdukları partiler ile kuruldukları günden bu yana bu kadar haber olamamışlar.

Tansu Çiller siyasete dönme kararını alınca, hep bir ağızdan, “bize gelecek, başımıza geçecek, bize şu teklifi yaptı, bu teklifi yaptı” gibi açıklamalar ile gündeme geliyorlar.

Ayıp yahu, yazık yahu, günah yahu...

Google arama motoruna girin, bu açıklamaları yapanların, kuruldukları günden bu yana, 10-15 yıldır ülke gündemi ile ilgili tek açıklamalarını göremiyorsunuz.

Daha dün kurulan MEMLEKET- ZAFER- DEVA- GELECEK gibi partiler, her gün bir il ve ilçedeler ve her gün ülke gündemi ile ilgili ciddi ve sıcak açıklamalar yapıyorlar, basında yer alıyorlar.

Çiller ile ilgili iddia ve söylemlerde bulunan bu şahıslar ise ancak hanımefendi ile gündeme gelebiliyorlar...

Hanımefendinin Avukatı defalarca bu iddiaları yalanladı, bizde yayınladık.

Bu gibi makamda olanlar, siyaset yapanlar, devlet ciddiyetini bilenler çok iyi bilirler ki, ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ ve sekreterleri herkesten daha iyi bilir. Onlarda bu iddiaları yalanlıyorlar.

Ben Hanımefendi ile yol yürüdüm siyaset yaptım, teşkilat başkanlığı yaptım, kendisi çekildi ve ben 15 sene daha DYP - DP çatısında siyaset yaptım, aktif yöneticilik yaptım, hanımefendiyi de, bu açıklamaları yapanları da çok iyi tanıyorum.

Ayıp ediyorlar. Hanımefendi ile direk görüşen, özel kalemi ile her an, her dakika görüşen bir basın mensubu olarak diyorum ki, “hanımefendi kimseye sizin partinin başına geçeyim, partiyi bana verin, sen ikinci adam ol, gelin şunu beraber yapalım vs.” gibi teklif, beyan, talep de bulunmamıştır ve bunların hepsi hanımefendi üzerinden gündeme gelme çabalarıdır..

Maksat üzüm yemek değil bağcı dövmek ise, onlara şunu diyorum: Yahu bırakın bu işleri, ülkenin gerçekleri ile ilgilenin, ekonomi- sosyal yaşam- siyasetin kirliliği, işsizlik, gençliğin sorunları, bu işlerin nasıl düzeltileceği konusunda konuşun, çalışma yapın ve bununla gündeme gelin.

Bir kısım basın şöyle yazıyor: “aradığınız kişiye ulaşılamıyor, çiller noktayı koydu, Saray’ı üzecek haber, Saraydan Çiller’i üzecek haber, Çiller umduğunu bulmadı, Tabandan beklenen destek çıkmadı v.s” gibi başlıklar...

Hanımefendi 81 ilde gereken insanlarla görüşmesini tamamladı.

Elde ettiği veri ve talepleri masaya yatırdı, kurmay heyeti ile inceliyor. Basında yer alan isimlerin şu an hiç biri o masa etrafında yok. Sıkıntı burada. Adı geçenler kendilerinin olmadığını, kendilerine bir şey sorulunca cevap veremedikleri içinde yalan yanlış bilgiler servis ediyorlar.

Ayıp yahu.

Ben yokum, bilmiyorum der işin içinden çıkarsın. Ne diye yalan yanlış bilgi aktarıyorsunuz.

Yazıyorum.

ÇİLLER var, çalışıyor, hiçbir şeye nokta koymadı, kimsenin partisine talip değil, kimseye bir teklifte bulunmuş değil, ben başkan olayım sen ikinci adam ol demiş değil, bunları ima edecek söz bile sarf etmiş değil, bunları söyleyenler artık kapısından içeri bile giremiyorlar, esas sıkıntı burada...

İnsani ve dostane işlere memleket ve millet için açık olan hizmet kapısı onlar için kapandı, hanımefendi ile görüşemiyorlar, yalan yanlış bilgileri servis ediyorlar.

Basın ise bilgi alamadığı, gereken açıklamayı ve izahatı alamadığından yakınıp, uyduruk söylemler ile yoruma yöneliyor.

Biraz sabırlı olun kardeşim.

Her şey devlet- millet- memleket için olacaksa, titiz ve dikkatli çalışmak esas olup, buna göre hareket etmek mecburiyeti vardır.

Bu gün ANNELER günü. Öncelikle 107 yaşındaki anacığımı Allah başımdan eksik etmesin, onun ayaklarının altını öperek bu günü kutluyor anıyorum.

Geçmişten beri ANAM gibi sevdiğim Tansu annenin de bize ilkleri yaşatan bir anne olarak, (Ülkenin ilk kadın başbakanı) bu gününü ellerinden öperek kutluyorum.

Seversiniz, sevmezsiniz, karşınızdaki insan Eski bir Başbakan, Prof., Yaşı bizden büyük ve ANNE...

Yazı yazarken, eleştirirken biraz vicdan, insaf, hak- hukuk- adalet...

Son söz: Tansu Çiller hiçbir şeye nokta koymuş değil, kimseye, hiçbir şekilde bir teklifte bulunmuş değil, sessiz ve çok ciddi bir çalışma yürütüyor. Kimseye de veremeyeceği bir hesabı da bulunmuyor. Yeter ki sabırlı olun. 20 yılın onsuz nasıl geçtiğini, neler yaşandığını ve bundan sonra neler olacak bunları anlatacağı günler yakındır...

Baki Selam ve Dua İle.