Akşener Saray'a gidiyor: Erdoğan'la görüşecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Akşener Saray'a gidiyor: Erdoğan'la görüşecek
31 Mart seçimlerinde aldığı ağır yenilgi sonrasında İYİ Parti liderliğini bırakan Meral Akşener'in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la Beştepe'de görüşeceği açıklandı. Akşener en son Özer Çiller'in cenazesinde görüntülenmişti. Cenazeye Erdoğan da katılmıştı.

AKP'nin ikinci parti konumuna gerilediği 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ankara'da devam eden siyasetçiler arası görüşme trafiğinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Yerel seçimlere "müstakil" girme kararı sonrasında ağır bir yenilgiye uğrayan ve İYİ Parti liderliğini bırakan Meral Akşener'in, bugün saat 17:00'da Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşeceği açıklandı.

Haberi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun duyurdu. Altun, "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 17.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İYİ Parti eski Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i kabul edecektir" dedi.

'SIK SIK KONUŞUYORLARDI, DAVET ERDOĞAN'DAN'

Sözcü TV'ye konuşan İYİ Parti kaynakları ve Akşener'e yakın isimler, "ikilinin seçimlerden sonra sık sık telefonda konuştuğunu" ileri sürdü. İddiaya göre, görüşme daveti de Erdoğan'dan geldi.

AYNI CENAZEYE KATILMIŞLARDI

Akşener, pazartesi günü Özer Uçuran Çiller'in cenazesinde günler sonra ilk kez görüntülenmişti. Eski başbakan Tansu Çiller'in eşinin cenazesine Erdoğan da katılmıştı. (HABER MERKEZİ)- artı gerçek


ÇETKODER UYARDI: DÜNYADA SU VE GIDA TERÖRÜ BAŞ GÖSTERECEKÖnceki Haber

ÇETKODER UYARDI: DÜNYADA SU VE GIDA TERÖ...

Mehmet Şimşek'ten birinci yıl muhasebesi: 'Program çalışıyor'Sonraki Haber

Mehmet Şimşek'ten birinci yıl muhasebesi...

Başka haber bulunmuyor!