MEZİTLİNİN ÇALIŞKAN MUHTARININ SESİNE KULAK VERİN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEZİTLİNİN ÇALIŞKAN MUHTARININ SESİNE KULAK VERİN
Mersin Merkez ilçesi Mezitli de Eski mezitli mahalle muhtarı Veysel Giliçoğlu yöre halkı tarafından çok sevilen bir muhtar. 7/24 seçmenlerinin hizmetinde olan muhtar, mahallesini tertemiz hale getirmiş. Büyükşehir otobüslerinin so durağının da dibinde olduğu muhtarlık binası 100 metre yanında mezarlık da var. Sürekli insanların gidip geldiği bir merkez haline gelen muhtarlık bölgesinde kahve ve park da bulunuyor. Mahalle halkı boş zamanlarında o yemyeşil parka geliyor. Çay bahçesi durumunda olan kahvede oturup soluklanıyor.

Üzüm festivalininde yapıldığı bu alanda insanlar bir araya gelip sohbet de ediyorlar. Mahalle oldukça büyük. Ancak köylünün ve o mahallenin sakinlerinin ortak ATM'leri yok. Muhtardan talepte bulunuyorlar. O da ilgililere duyurdum demekle kalıyor. Sevilen muhtar, "Muhtarlık binamız dibine, yakınına bir Ziraat Bankası ATM'si (ortak atm'de olabilir) para çekme makinası olsa çok büyük rahatlık sağlar. Birinin nakit ihtiyacı ya da bankacılık işlemi olsa Mezitli merkeze gitmek zorunda kalıyor. Yetkili ve ilgililerden saygı ile bu sıkıntımızı gidermelerini istiyoruz. Bize bir ATM sağlasınlar. Mahalle halkımız ve mezarlığa ziyarete gelen on binler, ayrıca belediye çalışanları olan otobüs şöförlerimiz ve diğerleri de rahatlarlar. Yöre esnafıda fayda görür" dedi.

GÖKTAŞ: MUHTAR VE YÖRE HALKI ÇOK HAKLI

Araştırmacı Gazeteci Yazar, iktisatçı, Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş ise,  Mersin'in Mezitli ilçesi Eski Mezitli Mahallesi muhtarı ve azalarını mekanlarında ziyaret ederek mahalle ve yöre hakkında bilgi alış verişi yapıp Sorunları dinledikten sonra,  "Değerli muhtarımız çok haklı. Ayrıca yörenin durumu belli. Büyük bir mahalle. Yeni yerleşim alanı. Mezarlığa gün boyu ziyaretçi geliyor. Bu arada çay bahçesine ve buradaki esnafa ugruyorlar. Bir ATM olmaması büyük eksiklik. ATM olması ekonomik açıdan çok şeyi değiştirecektir. Ayrıca burada yaşayan insanları nakit ihtiyacı ve bankacılık işlemleri içinde şehir merkezine inmelerine gerek kalmayacak, zamandan tasarruf edilecektir. İlgili ve yetkililerimizin bu hizmeti bu mahalleye çok görmemesi gerekir" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 8
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÖKTAŞ, ESKİ MEZİTLİ MAHALLESİ MUHTARI VE AZALARINI ZİYARET ETTÖnceki Haber

GÖKTAŞ, ESKİ MEZİTLİ MAHALLESİ MUHTARI V...

GENÇLİK SPORUN DOĞRUDAN ALIMLARI ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYORSonraki Haber

GENÇLİK SPORUN DOĞRUDAN ALIMLARI ŞAŞIRTM...

Başka haber bulunmuyor!