Özgür Özeli: Bu halkın iradesini yok saymaktır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Özeli: Bu halkın iradesini yok saymaktır
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına tepki gösterdi. Özel, "Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır. Kayyum görevlendirmesi geri çekilmelidir" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde DEM Parti'den Hakkari Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Sıddık Akış, sabah saatlerinde Van'da gözaltına alınmıştı. Akış'ın yerine Hakkari Valisi Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili oldu.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN İLK TEPKİ
Kamuoyunda infial yaratan gelişmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel " Hakkari Belediyesi'ne sabah saatlerinde bir operasyon yapılarak, Belediye Başkanının gözaltına alınmasını ve 10 yıl önce başlamış ve halen süren bir davası gerekçe gösterilerek kayyum atanmış olmasını reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

"KAYYUM ANLAYIŞININ KARŞISINDAYIZ"
"Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır" diyen Özel, "Kayyum görevlendirmesi geri çekilmelidir. Demokrasinin ve halk iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız!" dedi.


Ahmet Türk : İktidar kendi kuyusunu kazıyorÖnceki Haber

Ahmet Türk : İktidar kendi kuyusunu kaz...

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldıSonraki Haber

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da...

Başka haber bulunmuyor!