AK PARTİDE NÖBET DEĞİŞİMİ YAPILACAK, ORTALIK TOZ DUMAN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK PARTİDE NÖBET DEĞİŞİMİ YAPILACAK, ORTALIK TOZ DUMAN
Mersin Ak Parti İl Başkanlığında nöbet değişimi yapılacak. Parti tabanı çok karıştı. Mersin'de uzun süredir ciddi bir çalışma ile performans gösteremeyen ekip ve takım içinden birini başa getirirler ise partimiz tamamen burada çöker diyenler isyan halindeler.

Mersin Ak Parti uzun süredir il başkanı değişimi ve kadroların yenilenmsi meselesi ile gündemde. Sosyal medyada ardı ardına paylaşım ve ağır yorumlar yapılırken, parti tabanı, mevcut idaredeiki isimlerden, şu an  teşikilatlarda görev alanlardan birirnin il başkanı olarak atanmasının partiye yarar değil zarar getireceğini, partinin Mersin de zaten duraklama dönemine geçtiğini, yeniden ayağa kalkması ve lider Recep Tayyip Erdoğan'ın izinde ve yolunda yürümesi için, Bizzat Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ciddi bir araştırma yapılmasını istiyorlar. Mersin de Cesim Ercik gidiyor, Bekir Topçu geliyor konuşmaları partiyi çok yıpratıyor. 

Diğer taraftan geçmişten geri beri gelen buaradaki milletvekili, il teşkilatı, ilçe teşkilatlarının kendi aralarında 3-5 isim belirleyip genel merkeze vermesi suretiyle belirlenecek kişinin büyük kan kaybına yol açacağı, bu güne kadar partide açılan yaraları kapatmayacağını savunuyorlar.

Mersin Ak Parti tabanı Cumhurbaşkanına sesleniyor: "Saygıdeğer liderimiz, burada size yıllardır yanlış bilgi veriyorlar. Eğer önümüzdeki seçimde Mersin'in Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere en az 6 vekilini almak itiyor isek, sesimize kulak verin. Biribirlerinin içinden çıkan ekip ve takım üyesi isimlerden il başkanı ataması yapmayın. Yapılacak atama geçmişte Merkez sağ olarak bilinen ANAP- DYP- gibi partilerde siyaset yapan ancak bir kenarda duran kişileri de, Mersindeki yöneticilerin bir takım yanlış ve hatalı tasarrufları nedeniyle partiden kopup İYİ parti başta olmak üzere, GELECEK ve DEVA peşine takılanlar da, geri dönüp geleceklerdir. Çünkü yıllardır aynı ekip ve takım arasında gel git yapan il başkanlığı makamı ve oluşturulan listeler,  UMUT OMADILAR- ÖNCÜ OLMADILAR- ÖNDER OLMADILAR. Lütfen atanacak kişinin aynı ekip ve çevre içinden belirlenmemesini, parti içindeki herkese eşit mesafede ve tarafsız gözlükle çalışmasının sağlanmasını sağlayınız. Yoksa burada kimin eli kimin cebinde belli değil. Bir bakıyorsunuz yerelde siyaset yapan farklı çatılardakiler el birliği yapmışlar. Kentimizin kaderi ile oynuyorlar. Bu da siz değerli genel başkanımızın yoluna taş koymaktan öteye gitmiyor. Sizi yürekten anlayan, içinde sizin duygularınızı tertemiz taşıyan insanları bulup öne çıkartın" dediler.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Memleketin ve Kamu Kaynaklarının Kanayan Yarası: Pazarlık Usulü ile Yapılan Kamu İhaleleriÖnceki Haber

Memleketin ve Kamu Kaynaklarının Kanayan...

SİLİFKE DE YENİ BİR İHALE DAHA: 9,9 MİLYON...Sonraki Haber

SİLİFKE DE YENİ BİR İHALE DAHA: 9,9 MİLY...

Başka haber bulunmuyor!