ATÖLYE TADINDA BULUŞMALAR: KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI ETKİNLİĞİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ATÖLYE TADINDA BULUŞMALAR: KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI ETKİNLİĞİ
MERSİN İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, Toroslar Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "Atölye Tadında Buluşmalar, Kimya Teknolojisi Alanı Etkinliği" ne katıldı.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 33 öğrencinin sektör temsilcileriyle bir araya geldiği etkinlikte Adem KOCA, "Biz Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Proje Şehri Mersin" diyerek evlatlarımızın geleceği için tüm birimlerimizle, tüm kurumlarımızla, kentimizin tüm bileşenleriyle iş birliği halinde bir yola çıktık. En büyük amacımız çocuklarımızın çağın gereklerine uygun şekilde yetişmeleri, bilimde, teknolojide, sanayide, sporda, sanatta öncü olmaları, gelecek yüzyıla, emin adımlarla, güvenle ilerlemeleri ve kendilerini geliştirdikleri alanlarda istihdam olanaklarından azami derecede faydalanmalarıdır. Bakanlığımızın da üzerinde önemle durduğu gibi mesleki eğitim alan evlatlarımız, istihdam alanlarında sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, uzmanlıklarını geliştirmekte ve geleceğe emin adımlarla yürümektedirler. Bu projede de Bakanlığımızın vizyonuna uygun olarak mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sektör temsilcileri ile bir araya getirerek eğitimin sosyal ve sekto?rel entegrasyonunun sağlanması amaçlanmaktadır. Projenin başarıyla sürdürülmesini temenni ediyor, projede emeği geçen tüm sektör temsilcilerimize, bugün burada konuşmalarını yaparak çok değerli bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm konuşmacılara, tüm meslektaşlarıma, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi.

Projede tematik olarak belirlen 7 ana alana yönelik 7 mesleki ve teknik eğitim okulunda öncelikle atölye imkânları göz önüne alınarak Mersin Atölye Tadında Buluşmalar adlı etkinlik serisi yapılacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni düzenleme sonrası yalan haberin yasal durumuÖnceki Haber

Yeni düzenleme sonrası yalan haberin yas...

TANSU ÇİLLER OLAYI DOĞRULAMADI: PARTİ KURMADIM, KURDURMADIMSonraki Haber

TANSU ÇİLLER OLAYI DOĞRULAMADI: PARTİ KU...

Başka haber bulunmuyor!