Bu vitamini tüketmek kanserden koruyor! Günlük almanız gereken miktar...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu vitamini tüketmek kanserden koruyor! Günlük almanız gereken miktar...
Kanser teşhisi çok ürkütücü bir hastalığı temsil ediyor, ancak araştırmalar ölümcül rahatsızlığa yakalanma riskinizin değiştirilebilir olduğunu söylüyor. Yeni bir çalışma, özellikle bir vitaminin takviyesinin bireyleri kanserden koruyabileceğini gösteriyor. Kanserden korunmak adına alınabilecek bir dizi önlem bulunmasına karşın yeni ortaya çıkan bu keşif, bilim dünyasında da yandı uyandırdı.

Yapılan son araştırmalar günlük D vitamini takviyesi almanın kanserden korumada oldukça etkili bir yöntem olabileceğini gösteriyor.

Özellikle kış aylarında güneş görme süremiz azaldığı için bir çoğumuzda D vitamini eksikliği meydana geliyor.

Güneş ışığından vitamin alamamak, kemik deformasyonlarından zayıf bağışıklığa kadar çeşitli sağlık sorunları riskinizi artırabilir.

Bununla birlikte, yeni bir çalışma, bu temel besini almak için daha da güçlü bir durum olduğunu ortaya koyuyor.

Melanoma Research'te yayınlanan araştırma, düzenli olarak D vitamini takviyeleri almanın cilt kanseri riskinizi "önemli ölçüde" azaltabileceğini gösteriyor.

University of Eastern Finland ve Kuopio University Hospital işbirliğiyle yürütülen çalışma, cilt kanseri riski yüksek olan yaklaşık 500 kişiyi inceledi.

Bu, D vitamini ve cilt kanserleri arasındaki bağlantıyı araştıran ilk araştırma değildi. Ancak önceki çalışmalar esas olarak D vitamininin bir metaboliti olan kalsidiolün serum seviyelerine odaklanmıştı.

Serum kalsidiol seviyeleri, farklı cilt kanserlerinin hem biraz daha yüksek hem de biraz daha düşük riski ile ilişkilendirildiğinden, bu araştırma makalelerinden elde edilen bulgular kesin değildir.

Ancak yapılan bu yeni çalışmada bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom veya melanom gibi farklı cilt kanseri riskinde artış olan katılımcılar dahil edildi ve yeni bir yaklaşım benimsendi.

Deneyimli dermatologlardan oluşan bir ekip, hastaların tıbbi geçmişini dikkatlice analiz etti ve ciltlerini inceledi.

KAYNAK: https://www.sabah.com.tr/roza/galeri/saglik/bu-vitamini-tuketmek-kanserden-koruyor-gunluk-almaniz-gereken-miktar/2


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ödemden eser bırakmıyor, tansiyonu dengeliyorÖnceki Haber

Ödemden eser bırakmıyor, tansiyonu denge...

Zararlı deniyordu.. Vücuttaki tüm zehri atıyormuş.. Tek bir kaşık yemek bile yeterliSonraki Haber

Zararlı deniyordu.. Vücuttaki tüm zehri...

Başka haber bulunmuyor!