Genel Müdür Yardımcısı ve 20 Daire Başkanı Görevden Alındı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Genel Müdür Yardımcısı ve 20 Daire Başkanı Görevden Alındı!
saglikpersoneliHABER.NET olarak aldığımız son dakika bilgisine göre Sağlık Bakanlığında Genel Müdür Yardımcısı ve 20’ye yakın Daire Başkanı görevden alındı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde şok görevden almalar yaşanıyor. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde uzun zamandır Daire Başkanı olarak görev yapan 20’ye yakın isim görevden alındı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Aziz Alper Biten’in görevden alınması şok etkisi yaratırken uzun yıllardır Sözleşmeli İl Yöneticileri ve Sağlık Tesisleri Yöneticileri Dairelerinin Başkanı olan Ertan Yılmaz’ın görevden alındığı öğrenildi.

ADEM TUNCER GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü - Genel Müdür Yardımcısı olarak Adem Tuncer'in ataması yapıldı. Diğer Sağlık Personeli Daire Başkanı Bekir Yiğit, Stratejik Personel Daire Başkanı Fuat Çalışkan’da görevden alınanlar arasında. Ertan Yılmaz, Fuat Çalışkan ve Bekir Yiğit’in yanı sıra Kadro ve Terfi Daire Başkanı Zabit Melikoğulları’da görevden alınan diğer isim oldu.Muammer SatılmışRemzi Buzgan’ın Daire Başkanlığı görevi sonlandırıldı. Bakanlıkta bu görevden almalar yaşanırken Ufuk Eskier gibi isimlerin de daire başkanı oldukları öğrenildi. Görevden alınan isimler arasında olan Zabit Melikoğulları ile Olgun Durmuşoğlu’nun Daire Başkanlığı’ndan Sağlık Sağlık Uzmanı olarak atamaları ÇKYS’ye düşmüş durumda. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yanında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile beraber daire başkanı görevden almalarında yaklaşık 20 Daire Başkanının görevden alındığı ve ilgili kararların ÇKYS sistemine düştüğü öğrenilirken, görevden almaların devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor. Merkez Teşkilatı Sağlık Bakanlığı Atama Daire Başkanı Adem Kucur'de görevden alındı. Bu isimler yerine yeni Daire Başkanı atamaları gibi son dakika bilgilerini saglikpersoneliHABER.NET’den takip edebilirsiniz.

kaynak: https://www.saglikpersonelihaber.net/atamalar/saglik-bakanliginda-sok-gorevden-almalar-genel-mudur-yardimcisi-h19074.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
TÜRKİYE KAMUOYUNDA “AF” BEKLENTİSİ GİDEREK ARTIYORÖnceki Haber

TÜRKİYE KAMUOYUNDA “AF” BEKLENTİSİ GİDER...

Uğur Dündar, Sağlıktaki Sözleşmeli Yöneticileri Kaleme Aldı.. Tercih Edilme Nedenleri...Sonraki Haber

Uğur Dündar, Sağlıktaki Sözleşmeli Yönet...

Başka haber bulunmuyor!