MERSİN HALKININ SEVİLEN VEKİLİ: DR. ALİ ÖZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN HALKININ SEVİLEN VEKİLİ: DR. ALİ ÖZ
Mersin ilinde siyaset çok farklı icra edilir. Kimi kavga gürültü içinde, kimi uhuletle ve suhuletle, kimi ise HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR diyerek hiç bir karşılık beklemeden çalışanlardır. İşte onlardan biri, Gülnar ilçemiz doğumlu, Dr. Ali ÖZ...

MHP Mersin 14 ve 15.nci dönem Milletvekilliğini yapan Dr. Ali Öz, Anamur Kaledıran ile Tarsus Çamlıyayla arsında mekik dokuyor. Bir dakika boş durmayan Öz, " Yüreğinde vatan ve millet aşkı olan boş durmaz. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Ülkemizin her zamankinden fazla hizmete ihtiyacı var. Ülkücü kadrolar olarak ayaktayız. Liderimiz dürüst devlet adamı Devlet Bahçeli'nin yanındayız, onun çizdiği yolda yürümek şerefini taşıyoruz" dedi.

DR. ALİ ÖZ 10 YIL ÖNCE GÜNDEME GETİRMİŞTİ
MHP 24 ve 25. Dönem Mersin Milletvekili Dr. Ali Öz’ün 10 yıl önce gündeme getirdiği kanun değişikliği bugün hayata geçiyor.
28 Haziran 2012 tarih ve 2012/5715 sayı ile TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi ile Yükseköğretim Kanunu ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik yapılmasını öneren Dr. Ali Öz, intörn hekimlerin sundukları hizmetlerden bahsetti. 4/11/1981 tarihli 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa ek madde eklenmesini isteyen Dr. Ali Öz, “Ek Madde 29- Yükseköğretim kurumlarının tıp fakültelerinde öğretim üyesi denetiminde poliklinik, klinik, ameliyathane ve sahada eğitim amacı ile mesleki becerilerini geliştirmek için çalıştırılan 6’ncı sınıf (dönem VI) intörn öğrencilere 12 aylık intörnlük döneminde bağlı bulundukları fakültelerin ilgili mevzuatında belirtilen günlük çalışma süreleri karşılığında 4857 sayılı İş Kanununda 16 yaşından büyük işçiler için belirlenmiş olan günlük brüt asgari ücret ödenir” şeklinde bir madde eklenmesini önermişti.


SAĞLIK BAKANI KOCA SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU
Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Öz’ün 2012 yılında intörn doktorlar ile ilgili gündeme getirdiği kanun teklifi 10 yıl sonra hayata geçiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İntörn Doktorlar ile Diş Hekimliği 5. Sınıf öğrencilerinin aylık ödemelerinin net asgari ücret seviyesine çıkarılmasını içeren torba yasa teklifinin TBMM’ye sunulduğunu açıkladı.

MHP'Lİ VEKİL ALİ ÖZ HERKESİN DERDİNE DERMAN OLUYOR, YÖRESİNDE ÇOK SEVİLİYOR. İŞTE SAHADA YAPTIĞI GEZİNTİLERDEN GÖRÜNTÜLER....


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
120 bin mahkum için gündemde! Af çıkacak mı?Önceki Haber

120 bin mahkum için gündemde! Af çıkacak...

Demans ve Alzheimer için etkili… Araştırmacılar “günde iki fincan çay” diyorSonraki Haber

Demans ve Alzheimer için etkili… Araştır...

Başka haber bulunmuyor!