MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NAZAR BONCUĞU GİBİ ADAM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NAZAR BONCUĞU GİBİ ADAM
MERSİN MİLLİ EĞİTİMDEN BİR DİZİ FAALİYET...

"DONDURMA ÜRETİM ELEMANI KURSU" SERTİFİKA TÖRENİ

İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA ve Mezitli ilçe protokolü, Mezitli Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ve Türkiye'de ilk kez açılan 960 saatlik "Dondurma Üretim Elemanı Kursu" sertifika törenine katıldı. Mezitli Romada Dondurma'da düzenlenen törende 19.04.2022 tarihinde başlayan ve 16.10.2022 tarihinde tamamlanan 960 saatlik "Dondurma Üretim Elemanı Kursu" nu başarıyla tamamlayan 9'u erkek, 6'sı kadın olmak üzere 15 kursiyerimize sertifikaları verildi. Sevinçleri gözlerinden okunan kursiyerlerimiz bu kurs sayesinde meslek sahibi olduklarını ifade ederek onlara bu olanağı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürüne, Mezitli Halk Eğitimi Merkezimize ve tüm usta öğreticilerine şükran duyduklarını belirttiler.Törende İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, "Mesleki eğitim, istihdam alanları oluşturmak ve kalifiye eleman yetiştirmek açısından çok önemlidir. Mesleki eğitimle vatandaşlarımızın istihdam olanakları artmakta ve nitelikli iş gücüyle ülkemizin kalkınmasına büyük hizmet sunulmaktadır. Bu anlamda bugün burada kurslarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, bir an önce mesleklerini icra etmelerini temenni ediyorum. Kurslarımızın düzenlenmesinde emeği geçen ve Türkiye'de ilk kez bu kursun açılmasını sağlayan Mezitli Halk Eğitimi Merkezimize, eğitim veren gıda mühendislerimize, usta öğreticilerimize ve tüm meslektaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Şunu da ifade etmek isterim tüm hayat boyu öğrenme kurumlarımız, kurslarımızla ve alanlarında uzman usta öğreticilerimizle vatandaşlarımızın hizmetindedir. Vatandaşlarımızın talep ettiği her türlü kursu açamaya hazırız. Tüm vatandaşlarımızı hayat boyu öğrenme kurumlarımıza davet ediyorum." dedi. 

Haftanın Öğretmeni

İl Millî Eğitim Müdürü Adem KOCA, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizce belirlenen haftanın öğretmenlerini makamında ağırlamaya devam ediyor. Alanında yarattığı fark, eğitime sunduğu katkılar ve başarılı çalışmaları ile haftanın öğretmeni olan Çamlıyayla Darıpınarı Şehit Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ekrem KILINÇ, İl Millî Eğitim Müdürü Adem KOCA'nın misafiri oldu. Adem KOCA, "Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sorumluluğu, vebali büyüktür. Kıymetli Ekrem KILINÇ öğretmenimize gösterdiği üstün çabalar ve yenilikçi çalışmalarından dolayı en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Evlatlarımızın geleceği için çalışan, tüm engelleri aşarak çocuklarımıza ulaşan, mesleklerini fedakarca icra eden tüm meslektaşlarıma her daim yürekten teşekkür ediyorum." dedi. Ekrem KILINÇ, takdir ve taltiflerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarını dile getirerek bu takdirin kendisini çok mutlu ettiğini, bu mesleği icra etmekten bir kez daha gurur duyduğunu ifade etti.  

VEDA ZİYARETİ

Mersin Toroslar Korukent Anaokulu Müdürü görevindeyken, Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü'ne eğitim müfettişi olarak atanan Sayın Ayşe KARADENİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA'ya veda ziyaretinde bulundu. Adem KOCA, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Ayşe KARADENİZ'e yeni görevinde başarılar diledi. Ayşe KARADENİZ, bugüne kadar eğitime sundukları destekten ötürü Adem KOCA'ya şükranlarını ifade ederek Mersin'de görev yaptığı sürece çok mutlu olduğunu ifade etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mezitli’nin Bileği Bükülemeyen Kızlarından Başkan Tarhan’a ZiyaretÖnceki Haber

Mezitli’nin Bileği Bükülemeyen Kızlarınd...

25. Uluslararası Ankara Tiyatro FestivaliSonraki Haber

25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festival...

Başka haber bulunmuyor!