TANSU ÇİLLER’İN 81 İLDE YAPTIĞI GÖRÜŞMELER BİTTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TANSU ÇİLLER’İN 81 İLDE YAPTIĞI GÖRÜŞMELER BİTTİ
Merkez Sağın önemli ismi Tansu Çiller, yaklaşık 1,5 aydır ülke geneli nabız yokluyordu. 81 ilde yapmış olduğu ikili görüşmeler nihayet bitti.

ANKARA- Eski DYP (Demirel ve arkadaşlarının kurduğu) Genel Başkanı Prof. Dr. Tansu Çiller'in DYP-ANAP  çizgisinde siyaset yapanlar, ayrıca kararsız kalan seçmenler, eski yol arkadaşları ile  1,5 aylık yurt içi istişareleri bitti.

TESPİTLER MASAYA YATIRILDI İNCELENİYOR

Çiller, şu anda elde ettiği bilgi ve verileri, KURMAY kadrosu ile tek tek değerlendiriyor. Ülkenin son 30 yılını titizlikle her açıdan inceleyen Çiller ve ekibi, EKONOMİK- SOSYAL- SİYASAL açıdan yapılan tespitleri masaya yatırdıkları, çözüm yollarını belirlerken, halkın çare kapısı olmak için yeni bir söylem ve duruşla hareket edecekleri belirtiliyor.

MERKEZ SAĞIN ÇİZGİLERİ YENİDEN ÇİZİLİYOR

Tansu Çiller’in, “Kaybedilecek tek bir saniyemiz yok. Vatan ve millet bizden hizmet bekliyor. Çok sıkı çalışmak ve bir karar vermek zorundayız. İnsanlarımız siyasi atmosferde büyük bir arayış içinde. Bu nedenle de en çok MERKEZ SAĞIN bir araya gelip, tek çatı altında toplanması arzuları. Elbette ki merkez sağın tek çatıda bir araya gelmesi özlenen bir tablo. Ancak son 20 yıl içinde ülkemizin siyasi ve sosyal şartları da çok değişti. Kendisini, milliyetçi, Atatürk çizgisinde, vatansever olarak gören fakat değişik siyasi çatılarda olan kardeşlerimizde artık kendilerinin de çatısında olacakları bir merkez sağı istedikleri görülüyor. Milliyetçi kesime de, Muhafazakâr seçmene de, Laik kesime de hitap edecek, eşit hak ve hukuka saygılı, adil bir yönetimi benimseyen, uzlaşmacı, barışçıl duygularla hareket eden çoğulcu bir merkez sağ çatı tüm sorunları çözecektir. Herkese kapımız açık olacak. Partimiz kademelerinde temsilde adalet sağlanacak. Demokrasi önce partimiz içinde tam manası ile oturacak. Partiye kayıtlı üyelerin dediği olacak olan, sandık egemen bir tablo oluşturulacağından kimse endişe etmesin” dediği belirtiliyor.

ÇİLLER'İN SİYASETE DÖNECEĞİ HABERLERİ YURT DIŞINDADA BÜYÜK SES GETİRDİ

E.Başbakan Tansu Çiller’in yeniden siyasete döneceği haberleri AB ve ABD’de büyük ses getirdi. Çiller’in siyasete yeniden dönüşünün Türkiye’nin önünü açacağı, çok sayıda kararsız seçmeni de etkileyeceği konuşuluyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİLLET İTTİFAKININ MAKAM ARAÇLARI DİKKAT ÇEKTİÖnceki Haber

MİLLET İTTİFAKININ MAKAM ARAÇLARI DİKKAT...

MERSİNDE ETÜT PROJELERDE YAPILAN İHALELERDE DİKKAT ÇEKTİSonraki Haber

MERSİNDE ETÜT PROJELERDE YAPILAN İHALELE...

Başka haber bulunmuyor!