Tevfik DİKER

Tevfik DİKER

Mail: tevfikdiker@gmail.com

Maliye ve Hazine Bakanına soruyorum....

Maliye ve Hazine Bakanına soruyorum....

Tarafıma bir şok mesaj geldi.
Mesajı aşağıda sunuyorum.
*
"ADI SOYADI  ABBAS HOSSEINALI KAHALIAN olan bir İRANLI İŞADAMI
 Türkiye"ye yatırım amaçlı 307 palet Euro para yani toplamda 18.762.304.000 Euro para getiriyor bu paraya Masak ve İstihbarat el koyup araştırma süreci için İstanbul Atatürk Havalimanında depoya güvenli alana alınmış. İranlı para sahibi avukatı aracılığı ile İstanbulda iş insanı vasıtası ile parayı serbest bırakmak için bu sene girişimde bulunmuşlar görüştükleri bürokratlar evet doğrudur bu para kayıtlarda var ve depoda görünüyor ama malesef gel gelelim işin iç yüzüne kağıt üzerinde depoda olan para yok buhar olmuş alan almış harcıyan harcamış sizde bu işten uzak durun ve hiç bu parayı ne duydunuz ne de alabilirsiniz bu parayı istiyen kim varsada Fetö' den içeri alacaz öyle bir para yok konuyu kapatın demişler.
Size belgeleri para sahibinin kimlik pasaport bilgisini para resmini paranın gümrük beyanını ve ilgili yazı belgelerini gönderiyorum.
BU ŞAHSIN MERSİN SERBEST BÖLGEDEDE BİR BU KADAR PARASINA EL KONULMUŞ." Denilmektedir.
*
Maliye ve Hazine Bakanına, Anayasa ve ilgili yasalardan kaynaklanan haklarımı duyarlı bir Araştırmacı Yazar- Türkiyede YOLSUZLUKLA MÜCADELE DERNEĞİ'NİN KURUCU BAŞKANI olan tek Milletvekili olarak  kamu adına soruyorum.

Sorular:
1) İddia edilen  Euro paralar Hazineye irat kaydedildi mi?
2) Paralar birileri tarafından çalındı mı?
3) Konuyla ilgili bir yasal işlem  yapacak mısınız?
*
Tevfik DİKER

İşte, gündeme taşıdığım bu konuda bana iletilen evrakların bir kısmının görüntüleri. aşağıda... Arzulayan makama diğerleri de dahil hepsini gönderirim...