Sağlık ANALİZ

Sağlık ANALİZ

Mail: saglikanaliz@gmail.com

Mut Devlet Hastanesi'nde sahte imza ile yolsuzluk yapıldığı iddia edildi

Mersin'in Mut ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde sahte imza atılarak yolsuzluk yapıldığı iddia edildi.

Hastane yönetiminin her ay hazırlayıp, beş yönetici tarafından imzalanarak onaylanan ?Mut Devlet Hastanesi Personellerine ait 2011 yılı şubat ayına ait izin-sevk-rapor listesinde yer alan imzaların bazılarının sahte olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Listenin, personelin döner sermayeden alacakları paranın hesaplanmasında kullanıldığı belirtildi. Listede imzasının sahte olduğunu belirten Başhemşire Zübeyde Erikci, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erikci savcılığa verdiği suç duyurusunda, listenin imzalandığı tarihte izinli olduğu, hastanede bulunmadığını belirtti.

Erikci, bundan iki ay sonra imzalaması için getirilen bir başka belgeyi inceledikten sonra onaylamaması ve imzalamaması üzerine, daha önce imzaladığı ileri sürülerek eski belgenin kendisine gösterilmesinden sonra olaydan haberinin olduğu suç duyurusunda ifade etti.

Bundan başka kendisinin haberi olmadan başka imzaların da atılmış olabileceği endişesini taşıdığını belirten Erikci, savcılıktan gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını talep etti.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Sağlık Grup Başkanı Dr. Ayhatun Kurt, "Böyle bir sahtecilik varsa ihmal varsa gereken yapılır. Olay şu anda savcılığa intikal etti. Savcılık gerekli incelemeyi yapacaktır? dedi.

Kaymakam Mustafa Şahin, ?Gerekli inceleme ve araştırma yapılacak varsa suçlular cezalandırılacaktır.? diye konuştu.

Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor.

KAYNAK: https://www.memurlar.net/haber/193693/mut-devlet-hastanesi-nde-sahte-imza-ile-yolsuzluk-yapildigi-iddia-edildi.html