MAHMUT TANAL ÖNEMLİ AYRINTIYA DİKKAT ÇEKTİ

MAHMUT TANAL ÖNEMLİ AYRINTIYA DİKKAT ÇEKTİ: Genel Başkanımıza yapılan saldırı ile ilgili soruşturma, olay günü Ankara Cum.Sav. Anayasal düzene karşı işenen suçlar bürosu savcıları tarafından başlatılmıştı. Bundan dolayı sanıkların sorgusu aynı görevli savcılık denetiminde Ankara terör şubede yapılmalı.

MAHMUT TANAL ÖNEMLİ AYRINTIYA DİKKAT ÇEKTİ
  • 23 Nisan 2019, Salı 13:51

MAHMUT TANAL ÖNEMLİ AYRINTIYA DİKKAT ÇEKTİ:
Genel Başkanımıza yapılan saldırı ile ilgili soruşturma, olay günü Ankara Cum.Sav. Anayasal düzene karşı işenen suçlar bürosu savcıları tarafından başlatılmıştı. Bundan dolayı sanıkların sorgusu aynı görevli savcılık denetiminde Ankara terör şubede yapılmalı.

Oysa şimdi bakıyoruz, olayı Çubuk Cumhuriyet Savcısı soruşturuyor. Kolluk görevini ilçe jandarma yapıyor, ifadeler ilçe jandarmada alınıyor.

-Sanki basit bir mahalle kavgası soruşturması yapılıyormuş gibi bir hava var. Oysa soruşturmayı başlatan Ank Cum sav. Anayasal ve terör bürosu olduğuna göre, sanık sorguları Ank Emniyet Müdürlüğü terör şubede, organize şubede, uzman kolluk güçleri tarafından yapılmalı.

Hatta organize ,Teknik incelemeler yapılmalı, bütün görüntüler toplanmalı, suça doğrudan ve dolaylı iştirak eden bütün şüpheliler tespit edilerek soruşturma derinleştirilmelidir.

Genel Başkanımıza yapılan saldırıda ki Olay nedeniyle gözaltına alınan sanık sayısı son derece azdır. Görüntüler incelendiğinde çok daha fazla kişinin linç girişimine iştirak ettiği görülmektedir.

Ayrıca şüphelilere ısnat edilen suçlama basit bir kavga ve yaralama iddiası olmamalı. Öldürmeye tam teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa teşvik, kamu görevlisine görevinden dolayı saldırı vb suçlamalar ile soruşturma yürütülmelidir.

Olayın çok basit ve eksik bir soruşturma ile yürütülmektedir. Sanık sayıları eksiktir. Suça katılan kişilerin birçoğu bu soruşturmadan sıyrılmak istenmektedir. Olay gerçek bir hukuk devleti ciddiyeti ile çok yönlü ve dikkatli soruşturulmalıdır.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık