Muhtarlar Başkanı Şeref Bolat'tan 92. yıl mesajı

Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat, kulübün 92. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Muhtarlar Başkanı Şeref Bolat, kırmızı Lacivert takımın Türkiye'nin ilk ve öncü kulübü olduğunu vurguladı.

Muhtarlar Başkanı Şeref Bolat'tan 92. yıl mesajı
  • 16-08-2017 13:37

Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat, "Bugün tüm Mersin sevdalısı biz Mersinlilerin için en gururlu, en onurlu günü.Kulüp 1944 yılında Ankara'da yapılan  Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü olma başarısı göstermiştir. 1963-64 sezonunda şampiyon olarak 2. Lig'e çıkan  Mersin İdman Yurdu, 2. Lig'deki üçüncü senesinde profesyonel bir kadro oluşturarak şampiyon olmuş ve de ilk defa o yıl  Lefter Küçükandonyadis öncülüğünde  Türkiye 1. Ligi'ne çıkmıştır

Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü'nün 16 Ağustos 1925 Perşembe günü,  Ziraat Bankası memuru İbrahim Yekta başkanlığında 19 yönetim kurulu üyesi büyüğümüz tarafından kurulmuş, 92. yıldır nesillerden nesillere gururla taşınmış, milyonların sevgisiyle bugünkü düzeyine ulaşmıştır. Mersin İdman Yurdu'muz 92 yıldır tertemiz duygular, sevgi, fedakarlık, emek, hizmet, dayanışma, birlik ve beraberlikle ayakta tutmuştur."

 

 

Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat "Mersin İdman Yurdumuz, Türkiye’nin en büyük, ilk ve öncü kulübüdür. 92 yıldır ezeli rekabet, ebedi dostluk çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz sportif yarışta büyük bir tarih yazdık.1967 yılından itibaren aralıksız 7 yıl süreyle 1. Lig'de oynayan  Mersin İdman Yurdu'nun bu dönemdeki en büyük başarısı 1969-70 sezonunu evinde oynadığı maçlarda mağlubiyet yüzü görmeden ligi 4. sırada bitirmesidir. 

Mersin İdman Yurdumuzun yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, birinci ligde başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak için hep beraber omuz omuza, yılmadan, azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Mersin İdman Yurdu kulübümüzün 92. yılında  tüm MİY'e gönül verenleri en içten dileklerimle kutluyor, Takımımızın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Mersin İdman Yurduluları minnetle, şükranla anıyorum."dedi.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER