Halkın iradesine ve demokrasiye darbe vurulamaz!

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine atanan kayyumun, Belediye Başkanlığı makamından indirttiği Atatürk portresi, yaşadığımız günler Türkiye’sinde, ülkenin batısında ve doğusunda demokrasiye, dayanışmaya ve barışa olan ihtiyacımızın elzem olduğunu göstermektedir.

Halkın iradesine ve demokrasiye darbe vurulamaz!
  • 19 Ağustos 2019, Pazartesi 21:43

Halkın iradesine ve demokrasiye darbe vurulamaz!

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine atanan kayyumun, Belediye Başkanlığı makamından indirttiği Atatürk portresi, yaşadığımız günler Türkiye’sinde, ülkenin batısında ve doğusunda demokrasiye, dayanışmaya ve barışa olan ihtiyacımızın elzem olduğunu göstermektedir.

31 Mart yerel seçimlerinde aday olmalarında herhangi bir sakınca görülmeyen belediye başkanlarının, halk iradesi ile seçilmelerinin hemen ardından seçimle alamadıklarını, halkın iradesini gasp ederek ele geçirme niyetindeki iktidarın yaklaşımını kınıyoruz.  

Ülkemizin itibarını sarsan, ülkenin toplumsal birlikteliğini parçalayan, Cumhuriyet rejimi ile hesaplaşan, seçilmiş belediye başkanlarını görevden alan anlayışı reddediyor, görevden alınan belediye başkanlarının yerinin, belediye başkanlığı olduğu ve görevlerine iade edilmesinin ise demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Halkın iradesine ve demokrasiye darbe vurulamaz.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık