HDP iki milletvekilini daha aday gösteriyor

HDP, İstanbul'daki iki ilçede milletvekilleri Hüda Kaya ve Garo Paylan'la yerel seçim yarışına girecek. Toplam altı ilçede aday çıkarılması bekleniyor.

HDP iki milletvekilini daha aday gösteriyor
  • 04 Şubat 2019, Pazartesi 11:59

gazete duvar'ın haberine göre:

Halkların Demokratik Partisi (HDP), hafta sonu gerçekleştirdiği Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında, İstanbul’un 6 ilçesinde aday çıkarma kararı aldı. Buna göre, Diyarbakır’da Selçuk Mızraklı, Van’da Bedia Özgökçe ve Kars’ta Ayhan Bilgen’in ardından iki milletvekili de İstanbul’un ilçelerinde belediye başkanlığı için yarışacak. İstanbul’a HDP’nin güçlü olduğu ilçeler için CHP ile de görüşmeler yapıldığı ifade ediliyor.

İstanbul Büyükşehir’de kilit oya sahip HDP, ilçe belediyeleri için seçim stratejisini tamamladı. Bağcılar, Kağıthane, Arnavutköy, Esenler, Bakırköy’de kendi adaylarıyla seçime katılmayı kararlaştıran HDP, bu ilçeler dışında Kürt seçmeninin yoğun olduğu bir ilçede daha aday gösterecek. HDP’nin güçlü olduğu ilçelerden biri olan Bağcılar’da İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın aday gösterildiği dile getirildi. Bakırköy için ise, milletvekili Garo Paylan aday gösteriliyor.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, CHP ile görüşmeler sürdüren HDP, CHP-İYİ Parti ittifakı ile Küçükçekmece’de aday gösterilen Kemal Çebi’ye sıcak bakmıyor. Ayrıca CHP’nin bazı ilçelerdeki adayları da HDP cephesinde memnuniyetsizlik yarattığı ifade edildi. İstanbul dışında Tekirdağ, Edirne, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir illerinde de kendi adaylarıyla sandığa gidecek olan HDP, güçlü olduğu tüm ilçelerde de aday gösterecek.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık