Imece Evi Dogal Yasam ve Ekolojik Cozumler Merkezi: Kazdağından selamlar

Imece Evi Dogal Yasam ve Ekolojik Cozumler Merkezi: Kazdağından selamlar DEDİLER VE BAKIN NELER YAZDILAR...

Imece Evi Dogal Yasam ve Ekolojik Cozumler Merkezi: Kazdağından selamlar
  • 19 Ağustos 2019, Pazartesi 21:52

Kazdağından selamlar herkese
Dün çok sayıda aktivistle farklı bir eylem yaşadık. Ve eminim "bitkilerin gizli dünyası" kitabında belirtildiği gibi bu eylemi biz insanlarla  beraber hayvanlar kadar bitkilerde hatta taşlar,kayalarda hissetti, yaşadı.
Tanık olduğumuz farklılık; Ormanın içerisinde şahane bir ortamda,kaliteli bir ses düzeni , binlerce insanın sessizliği içerisinde sevgili Fazıl Sayın piyano sesi ile doğanın sesinin biz tanık olan tüm varlıklarda bıraktığı his. 
Çoluk,çocuk bir ağacın gölgesine yatıp ağaçların,gökyüzününün  renkleri eşliğinde piyanodan çıkan sesler beynimiz,aklımızdan ziyade yüreğimize,bizi biz yapan bilincimize seslendi,değdi...
Gözlemime göre o ana kadar daha aktif,daha bedensel,sessel bir eylem hayal eden benim gibi pek çok kişinin ihtiyacı karşılandı.  Daha fazlası için yani İnsan zinciri için özellikle girişimlerde bulunduk. Ancak organizasyon komitesi ve Balaban bölgesinde 24 gündür nöbet tutan arkadaşların açıklamaları üzerine fazla ısrarcı olmadık.
Pasif eylemde ısrarcı olmanın nedeni Madenciler ve Gezinin gölgesinden korkanlar her gün yeni bir şikayet,soruşturma ile nöbeti bitirmek,alanın boşaltılmasını polis,jandarma eliyle sağlayarak işlerine devam etmek istiyormuş.. Ancak bu pasif ve kitlesel eylemler madencinin ve onlardan beslenenlerin planlarını bozmuş. Özetle Madenci lobisinin eline bahane olacak bir koz vermeyelim diyorlar.
Bu durumda bize düşen henüz Kirazlıya gitmemiş sivil toplum kuurluşları,partiler,belediyeler mutlaka kurum ziyaretleri yapmalı.. Çadırlarda kalan gönüllü nöbetçilere,yerel örgütlere destek olmalı. Buna rağmen Madenci Lobisi yeni bir numara çekmeye çalışırsa hepbirlikte bu sefer daha çok insan olarak Kirazlıya gitmeliyiz.
18 inde bu buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan herkese her kuruma çok çok teşekkür ederiz. Bizimde Menemenden,köylerden toplanmamızı sağlayıp ulaştıran Menemen Belediyesi Başkanına ve emekçilerine çok çok teşekkür ederiz. Organize olmayı başardığımız etkinliğe katılan 68 kişinin çöp olabilecek ambalajlı bir şey getirmeden neredeyse 24 saat uykusuz kalarak olgunlukla,uyumla Kazdağında kardeşçesine orman olabildiğimiz için özel olarak teşekkür ediyoruz.
Son olarak hepimizde kalan hissi tercüme edecek slogan şu idi;
"Geldikleri gibi gidecekler,kestikleri gibi dikecekler"

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık