KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

SİNCAN’DA ÖĞRENCİLER ARASI KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI
  • 20 Kasım 2018, Salı 11:27

Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle Sincan Belediyesi, Sincan Müftülüğü ve Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi. Kızlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride düzenlenen lise ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Lale konferans salonunda düzenlenen ödül törenine Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Müftüsü Mevlüt Topçu, Sincan ilçe protokolü ile yarışmaya katılan okulların müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Kur’an-ı Kerim’i anlamanın önemine dikkat çekti, “Bizim inancımızın temel kaynağı Kur’an-ı Kerim. Ne kadar İslamın içini boşaltmaya kalkan ihanet şebekesi olursa olsun biz de onlara inat kitabımızı en güzel şekilde okuyan, idrak eden nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Bir elimizde Kur’an öbür elimizde bayrağımızla ilelebet bu ülke, bu millet payidar kalacaktır” diye konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık