Detay Üst

Liderlerden 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yurdun dört bir yanında kutlanacak. Devletin zirvesi de yayımladıkları mesajlarla 1 Mayıs'ı kutladı.

Liderlerden 1 Mayıs mesajı
  • 01-05-2017 03:51

Devletin zirvesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yayımladıkları mesajlarla kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajında "Toplumun her kesiminin görüşlerini demokratik platformlarda dile getirmesinden memnuniyet duyuyoruz" dedi.
Sorunların diyalog ve uzlaşı ile çözülmesi gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, açıklamasında "Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğine yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalışma şartlarının iyileştirilmesine, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Erdoğan, "1 Mayıs'ın barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak bir bayram havasında kutlanmasını temenni ediyorum" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım, mesajında toplumsal barış ve sağduyu çağrısı yaparak, "1 Mayısların bütün dünyada ve ülkemizde toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimizdir. Çalışma hayatındaki sorunların diyalog ve işbirliği içerisinde çözüme kavuşması ile ülkemizdeki demokratik güven ve istikrar ortamının daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 1 Mayıs mesajında hükümeti eleştirdi.
"Emeğin üzerinde baskı her geçen gün artıyor" diyen Kılıçdaroğlu, mesajında "mühürsüz pusula" tartışmasına da atıfta bulunarak "YSK kararı ne olursa olsun herkes biliyor ki ‘Hayır’ kazandı. Bu nedenle 1 Mayıs, haksızlığa, eşitsizliğe, adaletsizliğe ve baskılara karşı 16 Nisan’da gösterdiğimiz dayanışmayla bütünleşmelidir” dedi. (NTV)ÇOK OKUNAN HABERLER