Mangalda KÜL Bırakmayan Başkan!

Mersin Ak Parti İl Başkanı beraberinde bölgenin iki vekili ile beraber kürsüye çıktı ve Referandum sonuçlarıyla ilgili olarak esti yağdı gürledi…

Mangalda KÜL Bırakmayan Başkan!
  • 30-04-2017 22:26

Mersin’de çok başarılı bir referandum çalışması sürecini geride bıraktıklarını ifade eden Ak Parti  İl Başkanı Cesim Ercik, konuşmasının bir yerinde :  “Ama rabbimize ne kadar şükretsek az, öyle bir teşkilatla çalışıyoruz ki, Türkiye’nin yarısından fazlasının oyunu alan bu teşkilat yüzde 51 buçuğa tam anlamıyla sevinemedi” dedi.

Konuşmasının bir başka yerinde ise: “Referandumdaki oyumuzu koruduğumuz müddetçe Mersin’deki yüzde 90 belediyeyi almış oluyoruz” diye haziruna seslendi.

Konuşmasının bir başka yerinde ise: “Çok net söylüyorum, bizler eğer bu oyumuzu koruduğumuz müddetçe Mersin’deki yüzde 90 belediyeyi almış oluyoruz. Önümüzde bir yerel seçim var. Teşkilatlar o güne kadar gece gündüz çalışacak, kendisini tamamen yerel siyasete hazırlamış olacak. Bizim önümüzdeki en büyük imtihan bu.”

Ercik, 2 Mayıs Salı günü partiye üye olacağını anımsattığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’a da şükranlarını sundu.

ERCİK GÜLÜŞMELERE SEBEP OLDU

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in yaptığı bu konuşma sırasında salonda bulunanların yer yer tebessüm ederek içten içe gülüştükleri görüldü. Bu arada bölge milletvekilleri Hacı Özkan ile Ali Cumhur Taşkın’ın da toplantıya katılım yaptıkları görüldü.

MANGALDA KÜL BIRAKMAMA ZİHNİYETİ

Ercik’in bu tavrının “konuştun mu mangalda kül bırakmıyorsun” tarzında olduğunun altını çizenler, Yapılan hesabın düzgün yapılmadığını, kendilerine uygun bir hesap yaptıklarını, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın dışında teşkilatların çok da cansiperane ve gerçekci çalışmadıklarını, çalışmış olsalar idi oyların Mersin’de artması gerektiğini belirttiler.

Bu arada yapılan plan ve program ile bölgede sürdürülen referandum çalışmalarında bakan programları, vekil programlarının eksik kaldığı, birçok toplantıda adam toplamakta başarı sağlayamadıkları, Mersin halkını referandum sürecini iyi aktaramadıkları belirtildi.

Diğer taraftan Ercik’e hitaben, “Tabi Cumhurbaşkanı ile Başbakana şükranlarını sunarsın. Çünkü başarı onların başarısı. İl başkanlığında şu ana kadar ciddi bir performans gösteremedin. Eğer Ak Parti senin il başkanlığında ve o yönetiminle ayrıca merkezdeki bu dört ilçenin başkan ve yönetimleri ile yol yürürse, önümüzdeki yerel seçimde değil yüzde 90 belediyeleri almak elindeki belediyeyi de kaybedersin. Kendinizin eksikliklerini görmeyip, başarıdan söz ediyorsunuz ya, SEN ÇOK YAŞA CESİM BAŞKAN” yorumlarına neden oldu.ÇOK OKUNAN HABERLER