Detay Üst

Sahte Hesaba Kapatma Kararı Çıktı!

Osmanlı Torunu diye Ağustos 216 ayından beri sağa sola çamur atan, kullanıcısı bir türlü tespit edilemeyen hesap hakkında mahkemeden kapatma kararı çıktı.

Sahte Hesaba Kapatma Kararı Çıktı!
  • 17-03-2017 17:03

Bilindiği üzere Ağustos 2016 ayı içinde Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesine yönelik FETÖ/PDY kapsamındaki soruşturma sonrası yapılan gözaltılardan sonra birden bire yayına geçen OSMANLI TORUNU isimli TWİTTER sosyal paylaşım sayfasında açılan SAHTE HESAP’tan önüne gelen gazeteciye, hâkime, savcıya, bürokrata, polise, suç uydurma başlamıştı.

Yapılan ahlaksız, sorumsuz, iffetsiz, namussuz paylaşımlardan MAĞDUR duruma düşenler birer ikişer Savcılığın yolunu tutmuş ve hesap hakkında, kullanıcısı hakkında suç duyurusu yapıp şikâyetçi olmuştu.

İzmir- Aydın ilinden başlayan şikâyetlerin ardından Mersin ilinde çoğunluğu Gazeteci olan mağdurlar şikâyetçi oldular.

Toplamda 100’ü üzerinde şikâyetin olduğu bu hesap hakkında soruşturmalar sürdürülürken ve bu soruşturmalardan şu ana kadar bir netice alınmazken, bu hesaptan fayda umanlar, yararlananlar ise KAMU GÖREVLİLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE herkese çamur atmaya devam ettiler.

GAZETECİ MUSTAFA GÖKTAŞ ŞİKÂYETÇİ VE DAVACI OLDU

Mersin’li Gazeteci Yazar ve aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşunun genel başkanlığını yapan Mustafa Göktaş öncelikle bu hesap hakkında 5.9.2016 günü 2016/39416 SORUŞTURMA NUMARASI İLE Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatla davacı ve şikâyetçi oldu.

Açılan bu soruşturma halen sürerken bu SAHTE HESABI kullananların önüne gelene çamur atmaları, çirkef atmaları, gerçeğe aykırı beyan ve üslup kullanarak suç isnat etmelerinin önüne bir türlü geçilemedi.

Bunun üzerine Gazeteci Göktaş, bu kez bu hesap hakkında Mersin 1. Sulh Ceza Mahkemesine dava açtı.

Mahkeme 2.11.2016 günü kararını verdi ve HESABA ERİŞİMİ ENGELLENMESİNİ istedi.

Bu kararı ise hem erişim sağlayıcılar birliğine, hem twitter idarecilerine, hem de karşı tarafa bildirdi.

Karar tüm taraflara bildirildiği halde karara itiraz eden olmadı.

Ve Karar 10.11.2016 günü kesinleşmiş oldu.

Bu hesabın SAHTE HESAP OLDUĞU, KULLANICILARININ SAHTE İSİMLER İLE KULLANDIKLARI, ADRES VE NÜFUS BİLGİLERİNİN OLMAMASI VE SAHTE OLMASI SEBEBİYLE kullanıcılar yakalanamadı ama mahkeme kararı kesinleşti.

Bunun üzerine bu sahte hesap kullanıcıları bu kez kullanıcı URL bilgisini değiştirdiler.

İlk kurulduğunda URL bilgisi https://twitter.com/webturk1453  idi.

Mahkeme kararından sonra bu sahte hesabı kullananlar, yardımcı ve yararlı olanlar, organize suç örgütü durumundaki bu alçaklar hemen kullanıcı URL sini değiştirdiler.

Mahkeme kararı uygulanmasın, bu başka hesap densin diye kullanıcı bilgileri bu kez https://twitter.com/ifsa1453 olarak değiştirildi ve kullanılmaya devam edildi.

Zaman zaman hesabı kendileri kapatıyorlar, işlerine geldiği vakit açıp ona buna suç isnat edip, hakaret ve iftira atıp yeniden kapatıyorlar.

Bunun üzerine Gazeteci Mustafa Göktaş öncelikle hesabın aynı olduğunu, kullanıcılarının organize bir çete olduklarını, suç uyduran ve suçlu uyduran, bu işten menfaat temin eden belirli kişiler olduğunu beyanla ve her iki uzantıda yapılan tüm yayınların internet çıktılarını alarak 12.12.2016 günü ek bir dilekçe ile OSMANLI TORUNU adlı sahte hesabın nasıl URL değiştirip nasıl yayın yaptığından bahisle, iki hesabında aynı hesap olduğu beyanı ile önceki şikâyetine devam etti…

Bu dilekçesi ve ekleri de Soruşturma numarası 2016/39416 ya ilave edildi.

O gün bu soruşturmada savcı farklı idi, bugün bu soruşturmaya bakan savcı farklı bir savcı. Aradan aylar geçmiş.

Bu arada aynı hesap hakkında Mersin de 2016/39416 sayılı soruşturma dışında, 2016/40803, 2016/41706, 2016/40495, 2016/50180 sayılı şikâyete dayalı soruşturmalar olduğu da ortaya çıktı.

MAHKEME KAPATMA KARARI VERDİ

Diğer taraftan Mahkeme, bu soruşturmalar sürerken ve bir türlü netice alınmazken, bu kez hesabın kapatılmasına hükmetti. Durum Sosyal paylaşım sitesi Twitter ‘a bildirildi. Fakat bilindiği üzere bu kuruluş mahkeme kararlarına uymuyor.

NE OLACAK ŞİMDİ?

Ortada mahkeme kararı ile tespiti yapılmış olan bir SAHTE HESAP ve bunu kullanan organize suç örgütü var.

Bu sahte hesabın adı OSMANLI TORUNU…

URL bilgisi ilk kurulduğunda https://twitter.com/webturk1453

Daha sonra https://twitter.com/ifsa1453

Bu hesaptan yarar sağlayan, fayda gören bir kitle var. Bunların kim olduğunu bulmak çok zor değil. Ancak ne hikmet ise bulunamıyorlar. Üstelik haklarında onlarca, yüzlerce şikâyet ve suç duyurusu var, soruşturmalarda devam ediyor. Fakat bunlar yasal boşluklardan faydalanıp, ARSIZCA, HAYÂSIZCA VE NAMUSSUZCA paylaşım yapmaya devam ediyorlar.

Üstelik gerçek kimliklerini saklayarak, kendilerini gizleyerek, birde DOĞRU DÜRÜST KİŞİLERMİŞ GİBİ PAYLAŞIM YAPARAK sağa sola çamur atmayı sürdürüyorlar.

Birde bu sahte olduğu belli olan hesaptan ortaya atılanları gerçekmiş gibi sağda solda yayan ve bundan medet umanlar var.

Takdir kamuoyunun…ÇOK OKUNAN HABERLER