SANAT MERKEZİ İNŞAATI

SANAT MERKEZİ İNŞAATINA DEVAM EDİLİYOR

SANAT MERKEZİ İNŞAATI
  • 27-09-2017 12:51

Pirireis  Mahallesi, 1129 sokak üzerinde, Edip Buran Kapalı Spor Salonu arkasında yer almakta olan Yenişehir Belediyesi Sanat Merkezi’nin inşaatına devam ediliyor. Çeşitli sanat eğitimlerinin verileceği merkez de   sanat atölyeleri, fuaye, sergi salonu, derslikler, idari ofisler ve bir adet 250 kişilik çok amaçlı salon bulunacak.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in yaptığı açıklamada; Yüce Atatürk’ün “Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki, o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” sözüyle çıktığımız bu yolda kültürümüzün temel unsurlarından olan sanatın her türünü icra ettirmek, geliştirmek, yaymak ve toplumun bütün kademelerine sevdirmek en büyük hedefimiz olacaktır.

Yenişehir Belediyesi olarak gençlerimize güzel sanatlar dallarında eğitimler vermek, yetişkinlere de hobilerini yapıp, sergileyecekleri bir alan sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sanatın birçok dalını çocuklara, gençlere, yetişkinlere sevdirerek öğretecek uzman kişiler ile birlikte çalışacağız. 7’den 70’e her kesimin sanatla etkileşim içerisinde bulunacağı bu merkez meslek edinmek isteyen vatandaşlarımıza da ışık tutacaktır” dedi.

BASIN BÜLTENİÇOK OKUNAN HABERLER