Demirtaş: Savcılar fezlekeleri hazırlarken 'salla gitsin ya tutarsa' yöntemi izlemiş

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yargılandığı ana davanın bugünkü duruşmasında savunma yapıyor. Hakkındaki bir fezlekenin siyasi saiklerle hazırlandığını söyleyen Demirtaş, "Hiçbir fezlekede, suçun somutlaştırılması yapılmamış. Salla gitsin, ya tutarsa yöntemi izlemiş savcılar" dedi. Selahattin Demirtaş'ın 142 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı ana davanın duruşması, ikinci gününde devam ediyor.

Demirtaş: Savcılar fezlekeleri hazırlarken 'salla gitsin ya tutarsa' yöntemi izlemiş
  • 17 Temmuz 2019, Çarşamba 12:58

Demirtaş, Ankara Sincan Cezaevi Kampüsü'nde görülen duruşmaya, dün olduğu gibi bugün de Edirne Cezaevi'nden SEGBİS yoluyla bağlanıyor.

Demirtaş savunmasında şunları söyledi:

"25 no'lu fezlekede isnat edilen suçun tarihi 28 Eylül 2013. Fezlekenin düzenlenme tarihi ise 24 Şubat 2016. Fezlekenin hazırlanması için iki buçuk yıl beklenmesi bile, siyasi saiklerle olduğunun göstergesidir. Bu fezleke de dahil olmak üzere hiçbir fezlekede, suçun somutlaştırılması yapılmamış. Örneğin 'terör örgütü propagandası'nı hangi cümlelerle yaptığım belirtilmemiş. Salla gitsin, ya tutarsa yöntemi izlemiş savcılar. Dolayısıyla fezlekeden okuyacağım ama tahmin yürüteceğiz. Galiba mahkemenin de yaptığı budur. Hangi sözlerim hangi suçlamayla illişkilendirmiş diye tahmin yürüteceğiz."-

tr.sputniknews.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık