BİR TÜRLÜ ÇIKMAYAN AF YASASI

BİR TÜRLÜ ÇIKMAYAN AF YASASI MAHKUM VE MAHKUM AİLELERİNİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ GÜNDEME GELDİĞİNDE MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DE CEZAEVLERİNİN DOLULUĞUNU GÜNDEME GETİRİP AF TARTIŞMASINI AÇMIŞTI. HATTA AF YASASININ BİR AN EVVEL ÇIKACAĞINI BUNUN İÇİN MÜCADELE EDECEĞİNİ DEFATEN DUYURMUŞTU. ANCAK ARADAN BUNCA ZAMAN GEÇMESİNE RAĞMEN AF BİR TÜRLÜ YASALLAŞMADI. AF ÇIKMADI. TARTIŞMALAR HIZLA YAPILDI. EKRANLARDA KONUŞULDU. AF ÇIKMAK DURUMUNDA DENİLDİ. AMA ÇIKMADI.

BİR TÜRLÜ ÇIKMAYAN AF YASASI
  • 04 Temmuz 2019, Perşembe 12:30

SABAH- TAKVİM VE A HABER İSE HEMEN HEMEN HERGÜN ANA MANŞETLERİNDE AF YASASI VE CEZA İNDİRİMİ İLE İLGİGİL HABERLER VERİYORLAR. AYLARDIR HERGÜN MANŞETLERİNDE YER ALAN HABERLERDE MAHKUM VE MAHKUM AİLELERİNİN UMUDU OLDULAR, ONLARIN HAYAL KURMASINA VESİLE OLDULAR. ANCAK BU AF MECLİS AÇILMASINA RAĞMEN NEREDEYSE TATİLE GİRECEK YİNE ÇIKMADI. 

BİRİLERİ AF YASASI VE CEZA İNDİRİMİ ÜZERİNDEN PİRİM YAPMAYA ÇALIŞIYORSADA MAHKUM VE MAHKUM AİLELERİ "ARTIK DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI. AİLELERİMİZİN BİRLİKTELİĞİ YOK OLDU. KANUNLARIMIZ SADECE CEZA VERME YÖNÜNDE Mİ KURULU. ISLAH EDECEK, TOPLUMA KAZANDIRACAK ÇALIŞMALAR NEDEN YAPILMIYOR. AF SÖYLEMİ ORTAYA ATILALI NEREDEYSE 2 YIL OLDU. MECLİSTEN BU AF NEDEN ÇIKMIYOR? CEZALARIN BAZILARINDA ERTELEME NEDEN YAPILMIYOR?" ŞEKLİNDE SERZENİŞTE BULUNUYORLAR.

CEZAEVLERİNDE İSE MAHKUMLAR SÜREKLİ İLGİLİ VE YETKİLİ MAKAMLARA AF NE ZAMAN ÇIKACAK DİYE BAŞVURU YAPIYORLAR.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık