Bismil Belediyesi atıl araziyi kadınlara tahsis etti

Bismil Belediyesi kadınlara yönelik örnek bir projeye imza attı. Belediyeye ait atıl durumdaki araziyi 50’ye yakın dar gelirli ailelere tahsis edilerek kadınların ekonomik hayata katılmasına olanak sağladı.

Bismil Belediyesi atıl araziyi kadınlara tahsis etti
  • 16 Mayıs 2019, Perşembe 12:15

Bismil Belediyesi tarafından hayata geçirilen bu projenin dar gelirli aileler tarafından memnuniyetle karşılanırken yıl içerisinde domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak ve karpuz gibi ürünlerin üretilecek. Kadınlara tahsis edilen atıl arazi, Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz tarafından traktör sürerek sürme işlemi gerçekleştirildi.

‘KADINLAR HER YERDE OLACAK’ 

Bismil’in verimli topraklara sahip olduğunu ve bunun ilçede yaşayan vatandaşlarla güzel bir şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden Bismil Belediye Eş Başkanı Gülşen Özer, “Bismil’in tarım arazisi çok geniş ve verimlidir. Biz bugün kadın arkadaşlarımızla beraber tarlayı sürüyoruz. Bundan sonra da bu tarla halkımızın hizmetinde olacak. Halkımızla birlikte dün caddeyi yapıyorduk, yarın sokakları temizleyeceğiz, bugün de tarlayı sürüyoruz. Bize dur durmak yok, biz her yerde olacağız, her işi halkımızla beraber yapacağız” dedi.

‘KADIN TOPLUMSAL YAŞAMIN GÜCÜDÜR’ 

Belediyeye ait atıl durumundaki tarlaları vatandaşların menfaatine yönelik kullanacaklarını belirten Eş Başkanlardan Orhan Ayaz ise, “Bismil Belediyesi Eş Başkanları ve Meclis üyeleri olarak belediyemize ait bağ, bahçe ve arazilerimiz bulunmaktadır. Biz bu arazilerimizi halkın menfaati doğrultusunda kullanmak istedik. Bismil’deki kadınlarımız, belediyemizin desteği ile kooperatif tarzında sebze ekerek ailelerimize az da olsa bir ekonomi katkı sağlayacağız. İlk olarak bu projeyi Bismil’de başlattık. 50’ye yakın aile bu projeden faydalanacak” dedi.

Kadınların toplumdaki önemine de değinen Ayaz, “Kadın toplumsal yaşamın gücüdür. Bin yıldır bu böyle süre gelmiştir. Biz bu yaşam hakikatine destek olmak ve kadın arkadaşlarımıza güç verme çabamızı Bismil Belediyesi olarak her zaman ortaya koyacağız, kadın yaşamdır” dedi. 

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık