“DEAŞ'ı Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz”

İspanya’daki Terör Saldırısı: “DEAŞ'ı Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz”

“DEAŞ'ı Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz”
  • 19-08-2017 11:34

İstanbul’da Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’daki terör saldırısına ilişkin “Bu saldırıyı kınıyoruz ve biliyorsunuz bizim DEAŞ ile ilgili tavrımız belli. DEAŞ'ı şiddetle kınamanın ötesinde lanetliyoruz ve onlara karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz, içeride ve dışarıda. Batı maalesef DEAŞ'a karşı Türkiye'nin attığı adımları aynı kararlılıkla atmıyor. Temenni ederim ki bundan sonraki süreçte onlar da daha kararlı adımlar atar ve dayanışma içerisinde bu mücadeleyi birlikte sürdürürüz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul’da Yıldız Hamidiye Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de eşlik etti.

“FIRAT KALKANI HAREKÂTI’NDA 3 BİNİ AŞKIN DEAŞ'LIYI ETKİSİZ HÂLE GETİRDİK”

Cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'nın Barcelona kentinde yaşanan terör saldırısıyla ilgili bir soruya şu cevabı verdi: “Bunu kınıyoruz ve biliyorsunuz bizim DEAŞ ile ilgili tavrımız belli. DEAŞ'ı şiddetle kınamanın ötesinde lanetliyoruz ve onlara karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz, içeride ve dışarıda. Bildiğiniz gibi biz sadece Fırat Kalkanı Harekâtı’nda 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı o bölgede etkisiz hâle getirdik, ülkemizde aynı şekilde... Fakat tabii Batı maalesef DEAŞ'a karşı Türkiye'nin attığı adımları aynı kararlılıkla atmıyor. Temenni ederim ki bundan sonraki süreçte onlar da daha kararlı adımlar atar ve bir dayanışma içerisinde bu mücadeleyi birlikte sürdürürüz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın dünyaya gelen bebeği ile yeniden dede olduğunun hatırlatılması ve bebeğin adının sorulması üzerine, "Canan Aybüke. Kızım koydu adını, eşiyle beraber. Tabii çok tatlı, hoş. Altıncı torunum. Allah’ıma dua ediyorum, yarabbi bunların sayısı daha da inşallah çoğalsın. Çünkü milletçe sayımızın yükselmesi lazım” diye konuştu.

Gazetecilere, "Darısı sizin de başınıza, hem evlat olarak hem torun olarak. Bilmiyorum, adımları attınız mı? Çok ağırdan alıyorsunuz gibi geliyor bana. Bunları biraz hızlandırın" tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin hamile olduğunu söylemesi üzerine de "Aferin, bak hamile varmış. Çok da güneş altında durma" dedi.

“FETÖCÜLERİN NASIL SÜKLÜM PÜKLÜM MAHKEMELERE ÇIKTIĞINI GÖRÜYORSUNUZ”

Bir gazetecinin, "FETÖ'nün suikast timi yakalandı Balıkesir'de. Bununla ilgili değerlendirmeniz nedir?" sorusuna karşılık da Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: "Gerek emniyet teşkilatımız gerekse yargı yakın takip içerisinde, bütün değerlendirmeler yapılıyor. Bunlar dökülecek. Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Bizim bunlarla korkumuz, vesaire falan böyle bir şey söz konusu değil. Biz bu yola farklı çıktık, dolayısıyla bu işin içerisinden de muzaffer olarak çıkacağız. Hepsinin nasıl süklüm püklüm mahkemelere çıktığını görüyorsunuz. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek. Bu neticeyle de bugüne kadar mağdur, mazlum konumdaki bütün vatandaşlarımız haklarına ulaşmış olacak."

-TCCB.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER