El Ezher'den çok eşlilik uyarısı

Mısır'daki El Ezher Üniversitesi'nin Baş İmamı ve Sünni Müslümanların en yüksek dini otoritesi Şeyh Ahmed El Tayyip: İslam'da çok eşlilik kural değil istisnadır. Çok eşlilik kadınlara karşı haksızlığa dönüşmemeli.

El Ezher'den çok eşlilik uyarısı
  • 03 Mart 2019, Pazar 18:07

DUVAR – Sünni Müslümanların en yüksek dini otoritesi olan Mısır El Ezher Üniversitesi’nin Baş İmamı Şeyh Ahmed El Tayyip, ‘İslam’da çok eşlilik’ hakkında dikkat çekici bir uyarı yaptı. El Tayyip, ‘çok eşliliğin kadınlara ve çocuklara karşı haksızlık olduğunu’ söyledi.

El Tayyip, Haftalık televizyon programında ve Twitter hesabında yaptığı açıklamalarda, tek eşliliğin kural, çok eşliliğin istisna olduğunu, Kuran’ın bu konuda yanlış anlaşıldığını söyledi. El Tayyip, “Çok eşliliğin şart olduğunu söyleyenler yanılıyorlar” dedi; ‘çok eşliliğin kadınlar ve çocuklar için bir haksızlığa ve adaletsizliğe dönüşebildiğini’ söyledi. El Tayyip, İslam dünyasında kadın haklarının ele alınış biçiminin değiştirilmesi yönünde de bir çağrı yaparak, “Kadınlar toplumun yarısını temsil ediyor. Onlarla ilgilenmemek tek ayakla yürümek demektir” ifadelerini kullandı.

Mısır Ulusal Kadın Konseyi dini otoritenin bu sözlerine olumlu yaklaştıklarını açıkladı. (Dış Haberler)

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık