Erdoğan: Ekonomi önceliklerimiz arasında yer alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Kızılcahamam kampının kapanışında konuştu. Erdoğan, ekonomide tüm verilerin olumlu bir yönde yükselişe işaret ettiğini ileri sürdü.

Erdoğan: Ekonomi önceliklerimiz arasında yer alacak
  • 28 Nisan 2019, Pazar 16:07

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

İstişare geleneği hem inancımızın hem kültürümüzün en önemli hasletlerinden biridir. Samimiyet her iş gibi iştişarenin temel şartıdır. ekonomi güvenlikle birlikte önümüzdeki dönemde de önceliklerimiz arasında yer alacaktır. Ardı ardına maruz kaldığımız saldırılar ekonomimizi de hedef aldı. Faiz ve enflasyon üzerinden ekonomimizi çökertmeye yönelik bir saldırıya uğradık. Tüm verilerin olumlu bir yönde yükselişe işaret ettiğini görüyoruz.

Önümüzdeki seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın bir süre var. Ekonomide yeni dönemin ilk yol haritasını seçimlerin hemen ardından açıkladık. Yapısal değişiklikleri kamuoyu ile paylaştık. Ağustos ayından bu yana yaşadığımız sıkıntıları biliyoruz. Vatandaşlarımızı rahatlatan adımlar attıkça bunun ortadan kalkacağına inanıyoruz.”

YA OLACAĞIZ, YA ÖLECEĞİZ

“Ya olacağız ya öleceğiz başka yolu yok. Kritik virajları geride bıraktık. Elbette önümüzdeki aylarda bizi rahat bırakmayacaklar. Bunu da biliyoruz. Kasıtlı çatışmaların yaşatıldığı bir dönemden geçiyoruz. Ancak 24 haziran seçimlerinden bu yana yaşadığımız süreç saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi bize öğretmiştir.

Ben sanayicilerimizden, iş adamlarımızdan şimdi bir ricada bulunuyorum. Onları Corç, Hans buralara getirmedi. Bu millet buralara getirdi. Her türlü desteği veren biziz. Ülkemizde teşvik bölgelerini onların emrine veren biziz. 6 ayrı bölgede her türlü desteği verdik veriyoruz. Ama kalkıp da fırsatçılığa girişirlerse orada kusura bakmasınlar. Biz milletimizin yanında yer almaya mecburuz.

Gelin kararlarınızı başkalarının bizimle ilgili niyetlerine göre değil. Kendi hedef, çıkarlarımıza göre verelim. Filanca yabancı kuruluş şöyle diyormuş. Falan devlet bize şaşı bakıyormuş. Bunların hiçbirinin zerre kadar kıymeti yoktur. Aslolan ülke ve millet olarak bizim nereye vardığımız. Ne yaptığımızdır.”

birgun.net

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık