• 03 Eylül 2019, Salı 12:10
PolitikANALİZ

Politik ANALİZ

MERSİN AK PARTİ -21-

Önceki gün yaygın medyada bir haber yer aldı. REİS parti içinde köklü değişikliklere gidecek ve RADİKAL kararlar alarak neşteri vuracak.

Zaten 1 ay önce ANKARA’ya tedavi amaçlı gittiğimde, bir fırsat bulup iki bakan birde Sn. Cumhurbaşkanımızın en yakınındaki isimle görüşmüştüm. Onlarında beklentileri bu idi. Diyorum ya, REİS her şeyin farkında. Burada olan siyasiler, siyaset yaptığını sananlar her şeyi biliyor, uyanık da, REİS olan biteni görmüyor, haberdar değil demek biraz gerçekçi olmaz.

Bugün Davutoğlu ve diğerleri ile ilgili alınan kararlar alınacak köklü tedbirlerin işaretleridir. Mersin Ak Parti il ilçe yönetimleri ve her kademede görev alanların ayrıca ben AK PARTİLİYİM diyenlerin REİS’İ doğru anlaması ve onun uzattığı eli düzgün tutup taşıması lazım. Biz bunu anlatıyoruz. Sıkıntı burada. Onu anlayamamakta, işine geldiği yorumlamakta… Sıkıntı bu… Bir kısım CHP’lilerin her fırsatta sarıldıkları ATATÜRK’Ü anlayamadığı ve onun çizdiği yolu düzgün yürüyemediği gibi, Ak Partililerinde REİS’i anlayamamak sıkıntısı var.

Geçtiğimiz hafta ilimizde hem müftülük yapmış hem de GAZİ olan Kamil Hayati Aydın’ın cenaze namazı Muğdat’da kılındı. Ak partili kardeşlerimin orada ful kadro olmalarını isterdim. Neden? Birincisi Adam yıllarca müftülük etti, İslam’a öyle yada böyle katkı ve emek sundu. İkincisi Mersin’li. Üçüncüsü ve en önemlisi adam GAZİ… Bırakan Ak Partiyi, MHP’den de katılım azdı. Üstelik adam MHP il başkanlığı da yapmıştı. Siyaset işte böyle hazımsız bir hale getirildi. Allah Rahmet etsin, kötü adam değildi, ileri yaşın verdiği sıkıntıları yaşıyordu. Bakalım biz onun yaşında nasıl olacağız? Bugünü değil, yarını düşünmek lazım. Beni başka partiler ilgilendirmiyor. Ak Parti ilgilendiriyor. Çünkü iktidarda o var. Hükümet o. Şehit denince, Gazi denince tüm siyasilerden ve toplumdaki bireylerden önce AK PARTİNİN tüm bireylerinin, yöneticilerinin sımsıkı sarılması gerekir. Ak partinin yöneticilerinin daha olgun, daha vakur, daha şefkatli, merhametli, mütevazi olması gerektiğine inandığım için yazıyorum. Buna lütfen dikkat edelim.

Eylül ayına girdik. Adli yıl tatili sona erdi. Hengame başlar. Ancak Belediyelerin meclisleri de başlayacak. Malım konu. Borçlanma yetkisi yine gündeme gelecek. Ben memleketin önünü tıkayın, çalışmaları sabote edin diyecek kadar zihin özürlü değilim. Bu memleket hepimizin ortak paydası. Herkes hizmetin ve yatırımın gelmesi için çaba sarf edecek. Cebini ve şahsi çıkarlarını düşünmeden bunu yapacak. Ancak bizim halk olarak başta AK PARTİDEN sonrasında diğer siyasilerden beklentilerimiz var. Bunları da basın olarak halk adına biz dile getiriyoruz. Belediye devir alındığında borç batağında idi. Ayrıca sayısız yolsuzluk, hukuksuzluk, usulsüzlük işlemleri, torpilli işe alımlar, gelmeden maaş almalar, akraba eş dost tanıdık korunup kollanması gibi hususlar ayyuka çıkmıştı. Başkan Seçer ben araştırıyorum diyor. Kaç ay oldu? Onun gibi başkaca CHP’li başkanlar koltuğa oturdu, ne varsa çıkarıp basın ile paylaştı. Suç duyurusunda bulundu, şikâyet etti, müfettiş istedi. Burada bir numara henüz yok. Mersin garip yer. Kimin eli kimin cebinde, kim kiminle çıkar ilişkisi içinde ki bazı şeylerden sonuç alınamıyor. İşte bu noktada hükümet olan iktidar partisi olan AK PARTİ Mersin il ve diğer yöneticilerinin tamamı sonrasında MHP il başkanı ve yöneticilerinin tamamının el ele vererek, bir an evvel İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN MÜLKİYE MÜFETTİŞİ İSTEMELERİ talep etmeleri gerekir. Kör kuruşun hesabı erkenden sorulmalıdır. Zamana yayıp, zaman aşımına uğratılmamalıdır. Biraz samimiyet, biraz halkın çıkarı, devletin ve memleketin çıkarı lütfen…

Lütfi Elvan Akdeniz ilçesi yeni mahalle esnafını gezerken pazarcılara bir söz verdi, bizde yayınladık. Eski tapu binası için gerekeni yapın, devir alın onarın ve orayı topluma kazandırın dedi. Ne yapıldı, ne yaptılar, ne gibi işlemler yaptılar, bir yazışma, çizişme, çalışma yapıldı mı, ne aşamada? Bunu lütfen hızlandırın. Takıldığınız yerde Elvan’a bilgi verin. Bu binayı o yöre halkına faal bir şekilde kazandırın. Niye boş kalsın. Devlet bir kısım kurumlarını kirada gezdirirken burası neden boş kalsın? Yazık günah. O bölgedeki 150 esnaf bitik vaziyet de oranın canlanması o esnafın ekonomisini de düzeltecektir. El atın durmayın, zaman kaybetmeyin. Zamanı hor kullanmayın.

TOROS devlet hastanesi Başhekimi gitti. Vekâlet ile işler gidiyor. Yapmayın. O makama işin ehli ve adalet ile çalışacak birini oturtun. Bu devlet oraya 10 numara 5 yıldız bir bina dikti. İçini dayadı döşedi. Hor kullandırtmayın, koruyun, kollayın, hizmetin düzgün gelmesini sağlayın. Bu da adaletli, otoriter, pırıl pırıl bir ismin oraya oturması ile sağlanacaktır. Personeli düzgün çalıştıracak, hastanenin performansını arttıracak biri olmalı.  Filanın yakını, feşmekanın yakını işi olmasın. REİS’in uzattığı eli sıkı kavrayacak hizmeti halka düzgün aktaracak birini getirin.

Devam edeceğim.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık