• 18 Temmuz 2019, Perşembe 13:15
PolitikANALİZ

Politik ANALİZ

MERSİN AK PARTİ -7-

11.7.2019 gününden bu yana bu köşede yazıyorum. Mersin ak Partinin geleceği ile ilgili naçizane uyarılar yapıyorum. Sazı eline alan benimle ilgili çalmaya başladı. İsteyen istediği makamdan çalsın. Ben kir tutmam. Bunu sizde biliyorsunuz.

Geleyim Mersin’de sergilenen dümenlere. Şimdi Yenişehir Belediye Başkan adayı yapılan Künefeciler kralı olarak lanse edilen BEKİR TOPÇU kardeşimize ve onu il başkanı yapabilmek için türlü çeşitli siyasi entrikaya girenlere.

Bir kere Şu parti içindeki UNCU- PASTACI- TATLICI- PATİSERİCİ takım elini eteğini bir çeksin bu işlerden.

İkincisi Bekir Topçu’nun “parası var, Yenişehir’i alamaz ama parayı harcar, partiyi ayakta tutar, reklam yapar, diğer adayların yapmadığını yapmış olur, eksik tarafımızı giderir” diyerek adamı aday yaptığınızı ve böyle konuştuğunuz çabuk unutmuşsunuz.

Nasıl ikircikli ruhlu adamlarsınız.

Bekir Topçu’nun harcadığı parayı gerçekten kimse harcamadı. Ama ne için harcadı? Aday oldu, başkan olayım diye harcadı. Olamadı. Çünkü halk da karşılığı yoktu. Mersin son 20 yılda yaşadığı siyasi ve toplumsal olaylardan çok ders çıkardı. SIRF parası var yada birileri ile arası var diye kişilere yeşil ışık yakmıyor artık. Bunu görmüş olmanız lazım.

Sizlerde AKDENİZ’İ çok zor şartlarda aldınız. Kimler sizlere nasıl destek olmadı ki… Ve kimler çalışıyor görünüp sırtınızdan hançerlemedi ki… Ama şimdi ortada bir ZAFER var, herkes benim sayemde demeye başladı. Biz neyin ne olduğunu biliyoruz, kimse kendine paye çıkarmasın. Sıra o işlere de gelecek o zaman yazarız.

Dün Emniyet genel Müdürü Celal Uzunkaya ani bir karar ile gece yarısı görevinden alınıp bakanlık emrine verildi. Yine dün sabah saatlerinde ise bizim buranın yeni seçilen eski vekili şimdiki Akdeniz Belediye başkanı Mustafa Gültak, emniyet genel müdürüne nezaket ziyaretinde bulunmuş ve beraberinde Mersin’den giderek Ankara’ya yerleşen SERHAT YANARDAĞ ile beraber resim çektirip sayfasına koymuştu. Bildiğiniz gibi Celal Uzunkaya, İŞKUR Genel Müdürü olan bizim buralarda Cafer hoca olarak tanınan Cafer Uzunkaya’nın abisidir. Burayı geçelim, Mersin siyasetine dönelim.

Mersin Ak Partide 15 yıldır egemen olan güçler şimdi yine egemenliği kayıtsız şartsız kendi ellerine geçirmeye çalışıyorlar.  Yine birbirlerinden haberleri yokmuş gibi üç isim belirlemiş, farklı kişilere isimler verilmiş yukarıya öneriyorlar. Sonunda hep bir ağızdan şu olsun diyecekler… Yemezler.

REİS bu kez her şeyin farkında... Bakan’a Bakmayana bakmıyor. Partiden alacak olana değil, partiye verecek olana bakıyor. Bu işi sadece PARA bazında görenlerde yanılacaklar. Parası olur, rezilin teki çıkar. Ehliyet, liyakat, oturduğu koltuğu dolduracak, giydiği gömlek kendine bol gelmeyecek, lafını sözünü dinletecek, yürüdü mü millet gülmeyecek saygı ile bakacak, Bürokratın kapısını minnet ile çalmayacak, hesap soracak şekilde açacak ve tüyü bitmedik yetimin hakkını hukukunu koruyacak, adil, hakkaniyetli çalışacak, kendinden emin isim aranıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına DUL olanlar değil, hak eden, bileğinin hakkı ile mücadele eden gerçek memleket evlatlarının işe girmesi için çalışacak olanlara bakıyor.

Bir aileden üç beş kişiyi işe girdirenleri değil, Sadece belli bir kitleye hizmet edene değil, DİN – DİL- IRK- MEZHEP AYRIMI yapmaksızın herkesi sevgi ve saygı ile kucaklayacak olana bakıyor.

Cenazeye git, düğüne git, eş dost ziyaretine git resim çektir yayınla, çok çalışıyor havası ver işi yemiyor artık.

Gerçekten çalışan, hiç boş durmayan, kibir abidesi olmayan, mütevazı, kişilikli, 7/24 partinin emrinde partiye amade olmuş insanı arıyorlar.

Hiçbir şey iken gelip partiye tutunmuş, mal mülk sahibi olmuş, iş güç sahibi olmuş, yâda STK başkanlıklarını kapmış oturmuşları da bu partinin tabanı ve halk görüyor.

Mersin küçük İstanbul’dur. Mersin’i kazanan parti Türkiye’de söz sahibi olacak partidir. Burada her renkten insan vardır. Renkleri ahenk haline getirip başarıya götürecek kişiye ihtiyaç vardır.

LOPÇUDAN – LÖPÇÜDEN- BELEŞÇİDEN- KOMİSYONCUDAN- İŞ TAKİPÇİSİNDEN- İŞ, DOSYA, MAKAM KAPAYIMCIDAN, KURTARIN ARTIK.

Parti büyüsün diyorsanız yazdıklarımızı dikkate alırsınız.  Sen ben bizim oğlan işinden vazgeçilmelidir. 15 senedir ayni isimler aynı çehreler ve aynı yüzler partinin kaderini belirliyorlar. Nereden nereye geldiler (Hem ekonomik, hem toplumsal olarak) birde şunu inceleyin bakalım.

Devam edeceğim.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Abdullah ÇELİKER Abdullah ÇELİKER 18.07.2019 17:44

Vallahide billahide yazdıklarının altına imzamı koyarım.Uyarılarımı kale almadılar dilerim yazdıkların karşılığını bulur.Önceliğimiz kişiler değil Mersin’dir.

yukarı çık