• 28 Aralık 2018, Cuma 14:48
Prof.Dr.M.AliKörpınar

Prof.Dr.M.Ali Körpınar

YENİ YILDA NE İSTERİM ???

Değerli arkadaşlar,

Ulusal çıkarlarımız için AB-D emperyalizminin faaliyetlerini çok iyi irdelemek gerekiyor. Çünkü AB-D emperyalizminin çıkarları yüzünden, dış politikamız ve geleceğimiz yıpranıyor. Örneğin, sınırdaşımız olan SURİYE’de geleceği irdelemeden, yaptığımız girişimler nedeniyle büyük bir ekonomik ve siyasi kayıplar yaşamaktayız. Orada yaşanan iç kargaşa ve katliamlar, BOP projesine uygun olarak devam ediyor. Sonunda bizi de Suriye bataklığına soktular. Tam da Ergenekon tuzağı ve 15 Temmuz adi FETÖ darbe girişimi sonucu askeri gücümüzde büyük bir azalma ve eksilme sözkonusu iken.

 

Ne yazık ki Irak gibi Suriye de bölünecek. Yani AB-D emperyalizminin ve Başkan Trump’ın açıklamış olduğu 4 maddelik Ulusal Güvenlik stratejisindeki 4. maddede öngördüğü gibi tüm dünyada güc kullanarak elde edeceği BÖL ve YÖNET ilkesi ile sonuç alınmak üzere. Özellikle yüce önderimizin kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin bu bölünmeden en az etkilenmesi için gereken önlemlerin alınmasını ve dış siyasetimizin bu ilke ile yönlendirilmesini isterdim. Aksi halde çok üzücü ve kaygı dolu günler yaşayabiliriz. Tüm yöneticilerimizi ve danışmanlarını, güzel ülkemizi ek kısa zamanda bu kaotik ortamdan çıkarmak için gereken önlemleri almaya davet ediyorum.

 

ABD Başkanı Orta Doğuda büyük kargaşaya neden olacağını ve nedense tüm dünyayı karşısına alacağını kestirmeden, Kudüsü; İsrail’in Başkenti olarak tanımladı. Ancak Türkiye ile Yemen’in sunduğu, Amerika Başkanı Donald Trump’a Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından vazgeçme çağrısı yapan karar tasarısı, Washington yönetiminin ısrarlı tehditlerine rağmen, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda yapılan oylamada kabul edildi. Oylamaya 172 ülke katılırken, Filistin yanlısı karar, 9 “Hayır” oyuna karşılık 128 “Evet” oyuyla kabul edildi. (22.12.2017-Milliyet) Karar bağlayıcı olmasa da, güçlü bir mesaj verilmesi ve dayanışma sergilenmesi açısından önem taşıyor.

 

Ayrıca Şükrü Elekdağ’ın belirtmiş olduğu gibi ”ABD, PKK ve PYD/YPG konularında ikiyüzlü politika izliyor” (14.11.2018-Sözcü). PKK lı 3 hainin başına ödül (Murat Karayılan: 5 milyon $, Cemil Bayık: 4 milyon $ ve Duran Kalkan: 3 milyon $)koyarak, Iraktaki PKKyı silip, Suriyedeki PKK yı aklamak istiyor. Nitekim ABD Suriye özel temsilcisi James Jeffrey“ülkesinin PKK’nın Suriyedeki uzantısı PYD/YPG yi terrorist örgüt olarak görmediğini” bir kez daha tekrarladı (8.11.2018-Sözcü). Dolayısyla ABD’nin Suriyeden çekilme kararına çok büyük şüphe ile bakmak gerekiyor. Çünkü 70.000 PYD/YPG liyi eğitti ve yüzbinlerce ağır silahlarla donattı. Bunları, Suriyeye girmek için hazırlık yapan ordumuza karşı kullanacaklar.

 

Değerli arkadaşlar,

Ülkemiz çok yoğun bir IŞİD, PKK-PYD problemleri ile uğraşırken, önceki yıl vahşi bir darbe girişimi ile karşılaştı. Silahlı kuvvetlerimiz de, güvenlik güçlerimiz de, yargı organlarımız da, eğitim kurumlarımız da ve birçok bakanlıklarımız da FETÖ örgütlenmesi yüzünden çok büyük kan kaybı yaşadık. Hala da yaşamaya devam ediyoruz. Yunanistan da silahlı kuvvetlerimizde yaşanan kayıp ve eksiklikleri fırsat bilerek, ege de 18 adamızı işgal etti ve onları kendi askerleri ve silah gücüyle donattı. AB-D emperyalizminin piyonu olarak, güzel ülkemizi tehdit etmeye başladı. Hatta Yunanistan Savunma Bakanı PanosKammenos işgal ettikleri 18 ada için CHP Başkanına meydan okuyarak “Gel de al” dedi.

 

Yetmedi, terör belası yüzünden binlerce candan olduk ve yaralı binlerce vatandaşımız da sağlıklarına kavuşmayı bekliyor. AB-D emperyalizmi tarafından oluşturulmaya çalışılan terör kaygısı ve korkusu yüzünden halkımız da oldukça tedirgin hale geldi. Birçok vatandaşımız ülkemizi terketmeye başladı. Ayrıca güzel ülkemizde AB-D emperyalizmi tarafından yaşatılan bu terör kaygısı, birilerince dış ülkelere de iletiliyor. Korkarım önümüzdeki yıl turist gelmesi de çok büyük miktarda azalacak. Üstelik güzel ülkemizde ekonomik kaos yaratmak için Moddy’s gibi kurumlar da devreye girdi. ABD doları, Türk lirasına karşı artışda rekor kırdı.

 

Bu aşamada, bizlerin de 2019 yılında ne gibi sorunlarla karşılaşacağız ve bunlara karşı ne gibi önlemleri alabiliriz ve de bu sorunlarımıza nasıl ulusal çözümler üretebiliriz, şeklinde bir öngörü projeleri geliştirmemiz gerekiyor.

 

2017 de yeni yıla girerken, 2018 yılı için dilediğim gibi, 2019 yılında da;

 • en az çevre kirliliği ve kuraklık,
 • en az trafik ve uçak kazaları,
 • en az soba ve kombi zehirlenmeleri,
 • en az terör olayı,
 • en az din sömürüsü,
 • en az şehit ve gazi sayısı,
 • en az mahkeme sayısı,
 • en az AB-D yalanı,
 • en az ekonomik sıkıntı ve kriz,
 • en az karşılıksız çek,
 • en az kapkaç ve hırsızlık,
 • en az yolsuzluk ve rüşvet,
 • en az kara para ve dolandırıcılık,
 • en az bütçe ve cari açık verilmesini,
 • sıcak paraya da en az faiz ödenmesini isterim.

 

Sizlere de

 • en çok sağlık ve huzur,
 • en çok mutluluk, en çok başarı,
 • en çok ulusal birliktelik ve dostluklar,
 • en çok laik ve demokratik yaşam,
 • en çok ülke ve millet sevgi ve saygısı ile dolu günler dilerim.

 

Her güzel şey, yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin, birlik ve bütünlüğünü koruyarak, onu sonsuza dek yaşatmak için olsun !!!

 

Sevgi ve saygılarımla (27.12.2018)

 

Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

 

NOT:

Güzel ülkemizin olası ekonomik felaketlere karşı yaşamını geliştirmemiz ve milletimize tasarruf olanaklarını da yaşatmamız gerekiyor. Bu yüzden yaz saatini kışın uygulamayalım. Çünkü EMO(elektrik mühendisleri odası) saptamasına göre geçen yıl, kış saati uygulaması sonucu Türkiye’nin elektrik tüketiminde 7.1 milyar kilovat saatlik artış yaşandı. Kışın 5 ayında Türkiye’nin toplam enerji tüketimi yüzde 12.6 arttı.Yani 2,8 milyar TL ekstra ödemek zorunda kalındı. Ayrıca çocuklarımız ve torunlarımız da yaz saati uygulaması nedeniyle çok erken saatlerde yollara düşüyor. Güncel yaşamları allak bullak oldu.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık