Mersin belediye başkanvekili ve meclis üyeleri İYİ Parti'ye katıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mersin belediye başkanvekili ve meclis üyeleri İYİ Parti'ye katıldı
MHP'den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan ve belediye meclis üyeleri İYİ Parti'ye katıldı.

Mersin’de geçen ay düzenledikleri basın toplantısı ile MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan ve beraberindeki meclis üyeleri, bugün düzenlenen törenle İYİ Parti’ye katıldı. Daha önce İYİ Parti’ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Halen bizi Milliyetçi Hareket Partisi’nde zannedenler var. Bizim sırtımızdan hak etmeyen birileri bu belediyeye gelmemeli” dedi.

Mersin merkezindeki bir salonda düzenlenen törene, MHP’den istifa eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan ve beraberindeki meclis üyeleri ile daha önce İYİ Parti’ye katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Partili milletvekilleri Behiç Çelik, Hakan Sıdalı, İl Başkanı Servet Koca ve partililer katıldı.

’15 TEMMUZ’DAN SONRA BELEDİYEMİZE KUMPAS KURULDU’

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz törende yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “kendisine ve belediyeye yönelik kumpaslar kurulduğunu” söyledi. Kocamaz, “15 Temmuz sonrasında belediyemize bir kumpas kuruldu ve adeta ömrü bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen hainlerle mücadeleyle geçmiş Burhanettin Kocamaz’ın üzerine yafta yapıştırmaya çalıştılar. Çok şükür abdestimizden yoktu, namazımızdan da şüphemiz olmayacaktı” dedi.

“Neticede bir kısım arkadaşlarımız maalesef gözaltına alındı, bir kısmı tutuklandı ama ilk gün söylediğimiz sözün sonuna kadar arkasında olduk” diyen Kocamaz, “Ne dedik? ‘Bu belediyede Apo’cu da olmaz, FETÖ’cü de olmaz’ dedik. İnsanlarımızı sadece Burhanettin Kocamaz’ın İYİ Parti’de olduğunu söyleyeceğiz. Çünkü halen bizi Milliyetçi Hareket Partisi’nde zannedenler var. Bizim sırtımızdan hak etmeyen birileri bu belediyeye gelmemeli” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti milletvekilleri Behiç Çelik ve Hakan Sıdalı da yerel seçimlerde zafere ulaşacaklarına olan inançlarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından geçen 19 Aralık’ta MHP’den istifa ettiklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan, meclis üyeleri Mustafa Talip Kara, Levent Dölek, Veli Şahman, Abdullah Yılmaz, Mehmet Özgür Sanal, Serdar Arslan, Arif Çinko ve Bilal Candan İYİ Parti’ye katıldı. Tufan’ın rozetini Burhanettin Kocamaz taktı. 

kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2019/01/02/mersin-belediye-baskanvekili-ve-meclis-uyeleri-iyi-partiye-katildi/

DİKKAT ÇEKEN ÖNEMLİ AYRINTILAR

BAŞKAN KOCAMAZ İLE BERABER İYİ PARTİYE GEÇENLER İLGİNÇ İSİMLER. BELEDİYE FETÖ DOSYASINDA YARGILANANLARIN BİRÇOĞU KOCAMAZ İLE BERABER İYİ PARTİ ÇATISINA KATILIM YAPTILAR.

HELEKİ YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARI BÜROKRATLAR (RESİMLER ÇEKİLİRKEN GERİDE DURSALARDA) KOCAMAZ'IN YANINDA BOY GÖSTERDİLER.

GEÇMİŞİNDE FETÖDEN YARGILANAN MECLİS ÜYELERİ MEHMET ÖZGÜR SANAL VE SERDAR ARSLAN...

YİNE FETÖDEN YARGILANAN AKRABASI SAĞLIKTA TEKNİSYEN İKEN GETİRİP BİR NUMARALI ADAM YAPTIĞI MAHMUT İLKER CEYLAN,

YİNE FETÖDEN YARGILANAN BİR GÜN MEMURİYETİ YOKKEN GETİRİP ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPTIĞI AV. HÜDAVERDİ AYDOĞDU,

YİNE FETÖDEN YARGILANAN HİÇ MEMURİYETİ YOKKEN ALIP GETİRİP İMAR İNŞAATA AVUKAT YAPTIĞI ÖZEL İŞLERİNİN AVUKATI AV. HÜSEYİN OZAN ÇETİN,

YİNE FETÖDEN YARGILANAN DAİRE BAŞKANLARI HÜSEYİN NAMLI, MUSTAFA YALIN, AŞKIN GÜNAY DA YANINDA GEZMEYE DEVAM EDİYORLAR.

YANI SIRA EN YAKIN ARKADAŞI KERİM TUFAN.... YİNE AKRABASI VE DANIŞMANI MEHMET AKİF ÇİFTÇİ.... 

KENDİSİNİN BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE GETİRİP GÖREV VERDİĞİ VE BİR SÜRE SONRA GÖZALTANI ALINIP FETÖDEN YARGILANAN BU İSİMLERİN KENDİSİ İLE BERABER İYİ PARTİ SAFLARINA GEÇMELERİ TESADÜF MÜ?


KOCAMAZ HEDEF BENDİM DEDİ TARTIŞMALAR BAŞLADIÖnceki Haber

KOCAMAZ HEDEF BENDİM DEDİ TARTIŞMALAR BA...

PALAVRACI KOCAMAZ YENİDEN METRO PROJESİ AÇIKLADISonraki Haber

PALAVRACI KOCAMAZ YENİDEN METRO PROJESİ...

Başka haber bulunmuyor!