PALAVRACI KOCAMAZ YENİDEN METRO PROJESİ AÇIKLADI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
PALAVRACI KOCAMAZ YENİDEN METRO PROJESİ AÇIKLADI
Aday olamayan Kocamaz, Metro projesi açıkladıMHP'den ihraç edilen sorasında ise ne İyi Parti'den ne de Demokrat Partiden aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Burhanettin Kocamaz, görev süresinin son ayında, Mersin için metro projesi açıkladı

Mersin merkezdeki otelde düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere daire müdürleri, birim amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kent sakinleri katıldı. Projeye ilişkin bilgiler veren Başkan Kocamaz, "'Akdeniz'in incisi kentimizi metro ile buluşturacağız, ulaşımda çığır açacağız' dedik. Mersin Metrosu; İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra ülkemizdeki tamamı yer altında olan sayılı metrolardan birisi olacaktır. Projemizde dünya çapında son teknoloji kullanarak uyguladığımız dış çapı 10 metre olan 'tek tüp sistemi' ile ülkemizde yeni bir ilk imza atarak, daha güvenli, sağlam, konforlu ve hızlı ulaşımı sağlayan metro inşaatımızı daha hızlı bitirerek sizlerle buluşturmayı planlıyoruz" dedi.

İnşaatına bu yıl içinde başlanacak 1'inci hat ile kentin doğu- batı yönlü ana trafiğinde hizmet sunulacağını kaydeden Kocamaz, "10 yıl içinde hayata geçireceğimiz 2'nci hattını Pozcu ile üniversite arasında 10,5 kilometre uzunlukta ve 8 istasyondan oluşan hafif raylı kategorisinde ve yüzeyden seyredecek şekilde yapmayı hedefliyoruz. 2023 yılında halkımızın hizmetine sunmayı düşündüğümüz 2'nci hattın maliyeti, bugünün para değeri ile 400 milyon TL yatırım gerektirmekte ve bu bütçenin tamamı belediyemizin olanakları ile gerçekleştirmek en öncelikli hedefimizdir. Mersin'in en büyük projesinde artık geri sayımın başladığını gururla söylemek istiyorum" diye konuştu.

Başkan Kocamaz, 2029'a kadar 6 farklı hattın, Mersinlilerin hizmetine sunulacağını da söyledi.

Proje kapsamında ilk kazmanın vurulacağı 1'inci hat, 19 kilometre üzerinde uzanarak, Serbest Bölge ile Mezitli Cumhuriyet Caddesi'ni birbirine bağlayacak. Günlük 500 bin yolcu kapasiteli 15 istasyonun inşa edileceği çalışma kapsamında, aktarma merkezlerinde çeşitli sosyokültürel etkinliklerin yapılması için salonlar yer alacak. Ayrıca yolcuların araçlarını bırakabilecekleri otoparklar da yine aktarma merkezlerinde olacak.

KAYNAK: MEMURLAR NET
LİNKİ: https://www.memurlar.net/haber/812047/aday-olamayan-kocamaz-metro-projesi-acikladi.html

KENTTE YENİDEN TARTIŞMA BAŞLADI....

2014 SEÇİMLERİNE GİRERKEN VAATLERİ ARASINDA YER ALAN VE BU İŞ BENİM İŞİM DİYEN HACI BURHANETTİN KOCAMAZ, PARTİSİ MHP TARAFINDAN ADAY GÖSTERİLMEYİNCE, YENİDEN METRO PROJESİNE SARILDI.

HALKI VAATLERLE KANDIRMAYA, ALDATMAYA ALIŞMIŞ OLAN KOCAMAZ, DAHA ÖNCE DE DENİZ OTOBÜSÜ, AMBULANS HELİKOPTER, TELEFERİK, KAR BOĞAZI KAYAK MERKEZİ, MONORAY GİBİ PROJELER İLE HALKI AVUTMUŞ VE KANDIRMIŞTI. 

KENDİSİNİ ELEŞTİREN HERKESE ÇAMUR ATMAYI USTACA YAPAN HACI BURHANETTİN KOCAMAZ, MERSİN HALKINA VERDİĞİ SÖZLERİN ÇOĞU BOŞ ÇIKMASI NEDENİYLE TARİHE PALAVRACI, UYDURUKÇU KANDIRIKÇI KOCAMAZ OLARAK GEÇTİ. 


Mersin belediye başkanvekili ve meclis üyeleri İYİ Parti'ye katıldıÖnceki Haber

Mersin belediye başkanvekili ve meclis ü...

Milyonluk kıyakSonraki Haber

Milyonluk kıyak

Başka haber bulunmuyor!