Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Bir buçuk yıl sonra...'

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Bir buçuk yıl sonra...'
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım” diyerek “bugünden bir buçuk yıl sonra” erken seçim olabileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, BirGün gazetesinden L. Doğan Tılıç’a konuştu. 

Gündeme dair açıklamalar yapan Özel, ‘erken seçim’ ile ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

“Türkiye ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacak. İlk seçim dediğim 2028 değil. Ben 31 Mart seçim sonuçlarını araçsallaştırarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Vatandaş da anketler gösteriyor ki, yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence seçildikten 2.5 yıl sonra, bugünden 1.5 yıl sonra erken seçim olur. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım.”

“İKTİDARI NORMALLEŞTİRME PEŞİNDE DEĞİLİM”
Özel, “Ben iktidarı normalleştirme peşinde değilim. Ben MHP olmasa da AKP olmasa da normalleşirim. Benim derdim onların seçmenleriyle normalleşmek” diyerek AKP’nin CHP’yi “kavgacı bir parti” olarak gösteren politikasına karşı mücadele ettiklerini söyledi.

“ESAD GÖRÜŞMEYİ SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Özel, iktidara geldiklerine Avrupa Birliği üyelik şartlarını iki yılda sağlayabileceklerini söyleyerek, CHP’nin sığınmacı politikasına ilişkin şunları kaydetti:

“Biz Türkiye’de sığınmacıların kalmasını, defacto durumun kalıcılaşmasını istiyor değiliz. Bu yüzden de önümüzdeki günlerde çok aktif hamleler yapmayı, Suriye sorunun çözümü konusunda inisiyatif almayı, gerekirse Esad’la birebir görüşmeyi ve Türkiye ile Suriye arasındaki iletişim kanallarının yeniden tesisini ve Suriyelilerin ülkelerine güvenle dönmelerini sağlamak için çalışacağız. Esad’la görüşmeye gitmek ve Esad’la görüşmek dahil bütün alternatifleri değerlendiriyoruz. Birkaç ay içinde çok aktif bir tutum alacağız. Sığınmacı sorunu çözülmek zorunda ama bunu nefretle ve nefret diliyle yapmak ne Türkiye’ye ne de partimize yakışır.”


"Vali Değil ŞEKER, At çaya Karıştır" diye boşa demedikÖnceki Haber

"Vali Değil ŞEKER, At çaya Karıştır" diy...

Oscar'lı yönetmen, 'Disclaimer' dizisiyle dönüyorSonraki Haber

Oscar'lı yönetmen, 'Disclaimer' dizisiyl...

Başka haber bulunmuyor!