CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi PKK yuvasına döndü: Terör bağlantılı 33 kişi halâ görevde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi PKK yuvasına döndü: Terör bağlantılı 33 kişi halâ görevde
İçişleri Bakanlığı, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri personeli arasında 33 kişinin PKK/KCK, 5 kişinin FETÖ/PDY ve 2 kişinin de Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını, 14 kişinin adli makamlarca tutuklandığını ayrıca PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişinin halen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığını açıkladı. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, 'Türkiye için milli güvenlik sorunudur' dediği Vahap Seçer'in geciktirilmeksizin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığından el çektirilmesi gerektiğini ifade etti.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mersin Büyükşehir Belediyesinde terör örgütü ile iltisakı bulunan personelin olup olmadığına ilişkin soru önergesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun verdiği yanıtı paylaştı.

'TERÖR BAĞLANTILI 33 KİŞİ HALA BELEDİYEDE'
Soru önergesine verilen yanıtı okuyan Kılavuz, "Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri personeli arasında 33 kişi PKK/KCK, 5 kişi FETÖ/PDY ve 2 kişi Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, 14 kişi adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca; PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişi halen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmaktadır" bilgisini verdi.

Kılavuz “CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer devletimiz, milletimiz ve Türkiyemiz için bir milli güvenlik sorunudur. Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına devam etmesi Büyük bir tehlike ve tehdit arz etmektedir. Vahap Seçer Güzel Mersinimiz için yüz karasıdır. Vahap Seçer Mersinli hemşerilerimiz için utanç vesikasıdır. Vahap Seçer’in büyükşehir başkanlığı yapması Masumlar ve mazlumlar için züldür. Mersinli hemşerilerimiz için zulümdür. PKK’lı hainler için ise umuttur, bölücü alçaklar için mutluluktur” dedi.

'CHP Türk milletine ihanet içerisindedir'

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

"Bugün burada Mersin Büyükşehir Belediyesinde terör örgütü üyelerinin çalıştırılmasına dair vermiş olduğumuz soru önergesine İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun cevabı üzerine bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bugün burada sadece gerçekleri konuşacak ve Mersin Büyükşehir Belediyesinde yaşanan Türk milletinin maşeri vicdanında mahkûm olan hainlikleri açıklığa kavuşturacak ve İhanetin belgelerini ortaya koyacağız. Öncelikle ifade etmek isterim ki; Cumhuriyet Halk Partisi ihanet içerisindedir. CHP; emperyalistlerden dilendiği iktidar uğruna hainlerle kol kola girmektedir. CHP; Atatürk’ün fikirlerine, cumhuriyetimizin değerlerine, milletimizin hassasiyetlerine, şehitlerimizin emanetlerine hainlik etmektedir. CHP; terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’ye kol kanat germekte, Kandildeki teröristlere can suyu vermektedir. Türk devletinin temellerini dinamitleyen CHP yönetimi; Belediyeler aracılığıyla da HDP/PKK’ya yol vermektedir.

'Mersin Büyükşehir Belediyesi kadrolarını bölücü terör örgütü üyelerine açanlar, bu alçaklığa ortaklık edip susanlar ihanet içerisindedir'
Çevreden, ağaçtan, ormandan, doğadan bahsedip Mersinimizde Özgecan Aslan Meydanındaki yarım asırlık ağacı matkapla delip asit enjekte ederek zehirleyip öldüren Bir belediyeye dünyanın neresinde rastlanmaktadır? Bu zihniyetin psikolojik tahlilini uzmanlarına bırakıyorum. Ayrıca ağacı zehirleyenlerin Belediyeler aracılığıyla bölücü teröristlere hayat vermesi gaflettir. Emeğin üstünlüğünden bahsedip mazlumların, masumların ve emekçilerin ekmeğine kan doğrayanlar, Barış, kardeşlik, eşitlik ve özgürlük gibi sözleri kendilerine paravan yapıp Mersinimizin huzur ve güven iklimine suikast düzenleyenler dalalettedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi kadrolarını bölücü terör örgütü üyelerine açanlar, Bu alçaklığa ortaklık edip susanlar ise ihanet içerisindedir.

'Belediye kadrolarını HDP/PKK’lılara peşkeş çekmek bölücülüğün daniskası değil midir?'
31 Mart 2019’da gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimlerinde Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin’de HDP/PKK’nın açık desteğiyle seçimlere giren CHP Seçim sonrası bu desteğin diyetini sonuna kadar ödeme niyetindedir. Mersin’de 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde HDP-İP ittifakı ve Burhanettin Kocamaz’ın destekleri ile işbaşına gelen CHP’li Belediye, Seçimlerin akabinde HDP/PKK’lılara verilen kadro sözleri gereğince Ülkücü-milliyetçi kadroları haksız ve hukuksuz bir şekilde tasfiye etmiş; Boşalan kadroları bölücü terör örgütlerine açarak, Marjinal sol örgütlere üye ve sempatizan kişileri yerleştirmiştir. Bu ihanet değil de nedir? Belediye kadrolarını HDP/PKK’lılara peşkeş çekmek bölücülüğün daniskası değil midir?

'İçişleri'nin cevabı ihanetin boyutlarını gözler önüne seriyor'
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin’deki CHP’li İlçe Belediyelerinde PKK-KCK, DHKP-C, TKP-ML, TİKKO, MLKP, FETÖ ve dini motifli diğer terör örgütleri ile İrtibatı ve iltisakı olan, işlem gören, propaganda yapan, gözaltına alınan, tutuklanıp ceza alan Bununla birlikte uyuşturucu ve madde temini ile tacirliğini yaptığı için işlem gören personellerle ilgili İçişleri Bakanlığımıza verdiğimiz soru önergesinin cevabı İhanetin boyutlarını gözler önüne sermektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi soru önergemize vermiş olduğu cevapta “Soru önergesinde bahsi geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediyeleri personeli arasında 33 kişi PKK/KCK, 5 kişi FETÖ/PDY ve 2 kişi HİZBULLAH terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, 14 kişi adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca; PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken Ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişi Halen Mersin Büyükşehir Belediyesinde çalışmaktadır.

 

kaynak: yeni şafak


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UZUNGÖL ARAPLARIN MEKANI OLMUŞÖnceki Haber

UZUNGÖL ARAPLARIN MEKANI OLMUŞ

Saray’dan yeni bir af hamlesiSonraki Haber

Saray’dan yeni bir af hamlesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!