Sarı kantaron yağının saça faydaları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sarı kantaron yağının saça faydaları
Hava kirliliği, yetersiz beslenme, saçları sık sık boyama ve stres gibi nedenler saçların zamanla yıpranıp, parlaklığını yitirmesine ve dökülmesine neden olabilir. Sarı kantaron yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesini durdurur, saçları yumuşatır, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Kantaron yağının saça faydalarını sizin için derledik.

Kantaron yağı saç bakımı için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Kantaron yağı saç ve saç derisi için tam bir şifadır. Saçları uzatır, kafa derisindeki kaşıntıyı giderir, saç egzamasına iyi gelir, saçları nemlendirir, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Sarı kantaron yağının saça faydaları şöyledir:

SAÇ KIRIKLARINI ONARIR

Saçları çok sıcak suyla yıkamak, çok fazla saç düzleştirici veya maşa kullanmak, saç boyası, röfle gibi işlemler saçların nem dengesini bozar, kolay kırılmasına neden olur. Sarı kantaron yağı saçları kökten uca nemlendirir, saç kırıklarını onarır, saçların koparak dökülmesini önler.

SAÇLARI YUMUŞATIR KOLAY ŞEKİL ALMASINI SAĞLAR

Saçlarına şekil vermekte zorlananlar bu yağ tam size göre! Kantaron yağı saç tellerine derinlemesine işler, yumuşatır. Saçlardaki elektriklenme ve kabarmayı önler. Haftada 2 kez bu yağı kullanmaya devam ederek ipek gibi yumuşacık ve kolay şekil alan saçlara sahip olabilirsiniz!

SAÇLARIN PARLAK VE İPEK GİBİ GÖRÜLMESİNİ SAĞLAR

Saçların parlak ve hacimli görünmesi biz kadınların ortak talebi!  içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçlardaki matlığı giderir, saça parlaklık kazandırır.

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELİR

Stres, vitamin eksikliği, kansızlık ve mevsim geçişleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı saçlarda zaman zaman dökülme meydana gelir. Kantaron yağı saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesine iyi gelir.

SAÇ DERİSİ HASTALIKLARINA ŞİFA OLUR

Egzama, sedef, mantar gibi sağlık sorunlarını saç derisinde de görülebilir. Sarı kantaron yağı antiseptik özelliği sayesinde saç diplerindeki mikrop ve bakterileri yok eder, egzama gibi saç derisi hastalıklarına doğal çözüm olur.

posta gazetesi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mercimek ve bulguru böyle pişirirseniz çok daha lezzetli oluyor.. İlk kez deneyen bile hayran kalıyorÖnceki Haber

Mercimek ve bulguru böyle pişirirseniz ç...

ONUR ÜNLÜ AKDENİZ MUHTAR VE DELEGELERİ İLE BİR ARAYA GELDİSonraki Haber

ONUR ÜNLÜ AKDENİZ MUHTAR VE DELEGELERİ İ...

Başka haber bulunmuyor!