FAİZLER ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKTÜ..

Erzincan çiftçisi zorda Gürer: “Çiftçiler borç ertelemesi istiyorlar, faizler çiftçinin belini bükmüş durumda” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile 22 ile dağılan CHP Milletvekilleri, Erzincan Merkez ve ilçelerinde çalışmalarda bulundular.

FAİZLER ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKTÜ..
  • 08 Aralık 2019, Pazar 18:02

CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu farklı ilçelere dağılarak vatandaşlarla görüştüp, Erzincan merkezde bir dizi ziyaretler yapıp muhtarlarla buluştular. 

Sanayici, çiftçi, esnaf  ve besicilerle görüşmeler yapan Heyet, hazırlayacağı raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  sunacak.

“ÇİFTÇİ VE BESİCİ ZORDA..”

Son Başbakan Binalı Yıldırım’ın memleketi olan Erzincan’da, çiftçi ve besicinin büyük mağduriyet yaşadığını belirten CHP’li Gürer, “Mevsimin kurak gitmesi ile istenen verime ulaşamayan çiftçi, özelleşen Şeker Fabrikası ile pancar ekiminden de uzaklaşmış. Besiciler ise ithal hayvan hastalığı nedeni ile ciddi mağduriyet yaşıyor” dedi.

Sulama suyu ve toplulaştırma ile yaşanan sorunların  bölgedeki çiftçiye büyük mağduriyet yaşattığına dikkat çeken Gürer, “Çiftçiler borç ertelemesi istiyorlar. Faizler çiftçinin belini bükmüş durumda. Önlem alınmazsa bölgede çiftçilik bitecek” dedi.

Farklı kesimlerin yaşadıkları sorunları kendilerine aktardığını ifade eden Gürer, “Ekonomik sorunlar ve işsizliğin Erzincan’da ciddi yansımaları var. Erzincan esnafı, işlerin daraldığını belirtirken, sanayicide ekonomideki durağanlığın üretime olumsuz yansıdığını anlatıyor” dedi.

CHP heyeti, ilçe ziyaretlerinin yanında muhtarla toplantılar yaparak sorun tespitinde bulundular.

BASIN BÜLTENİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık