14 YAŞINDAKİ ÇOCUK ANNE BİZE ZULUM ETMEYİ BIRAK DİYE SESLENDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK ANNE BİZE ZULUM ETMEYİ BIRAK DİYE SESLENDİ
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK ANNE BİZE ZULUM ETMEYİ BIRAK DİYE SESLENDİTABİ SESİNİ DUYAN ŞU ANA KADAR OLMADI....

Mersin'in Tarsusu ilçesinde yayın yapan  Tarsus NET HABER isimli Sosyal hesaptan yayın yapan 13 bim küsür kişinin beğeni yaptığı, 14 bin kişinin takip yaptığı, Üzerinde 0545 432 86 04 telefon numarasının da yayın yapılan bu sayfada aşağıdaki HABER yer aldı. Görüntüler, içerik, anlatım o sayfadan aynen foto olarak alındı. İlginç bir haber. Ve YETKİLİ İLGİLİLERİN BU İŞE ACİLEN EL ATMASI GEREKTİĞİNİ düşündüğümüz için sayfamıza aldık.

İŞTE O HABER....

TARSUS'TA 14 YAŞINDAKİ ÇOCUK ANNE BİZE ZULUMETMEYİ BİRAK DİYE HAYKIRIYOR

Basın büromuza düşen bir haber ile ilgili olarak;
08/04/2020 tarihinde Yeni Mahalle Polis Merkezi Amirliği 2020/585 numaralı soruşturma dosyasında ortak velayetle bakmakla ve yükümlü olduğu ve bakma yükümlülüğünün kendisinde olan Mersin Bir Belediyede hemşire olarak çalışan Ebru T. Covid-19 sebebiyle 20 yaşından ve 15 yaşından küçük çocukların sokağa çıkmalarının yasaklandığı bir dönemde 14 yaşındaki oğlu M.K.T.’yi:
Babasını sürekli olarak aldattığı ve uzun bir dönemdir görüştüğü erkek arkadaşı ile evleneceğini ve evleneceği kişinin çocukları istemediğini belirterek sokağa attı.
Bu haberle ilgili olarak M.K.T.’yi bulduk ve görüştük. Olayın altında bir annenin beş yıllık boşanma sürecinde çocuklarına yaşattığı psikolojik baskı ve tehdit çıktı. M.K.T. ise durumu bizlere şu şekilde özetledi:
Babam ve annem beş yıldır ayrılar. Babam beş yıllık süreçte bizlere karşı olan mücadelesini, maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman bırakmadı ve esirgemedi.
Annem Ebru T. ise beş yıllık süreçte bana ve kardeşime sürekli baskı ve tehdit uygulayarak kesinlikle babanızla görüşmeyeceksiniz. O sizin babanız değil. Türlü türlü bahanelerle koruma kararı çıkartarak kardeşim M.T.’yi ve beni sürekli olarak babamdan kaçırdı. Yaşımız küçük olduğu için hep bizi babamıza karşı doldurdu. Artık belli bir yaşa geldiğim için her şeyin farkındaydım. Babam gerçekten sosyal, kültürel anlamda her türlü konuda bize destek olan, eğitimimizle birebir ilgilenen, sevgisini gerçekten hissettirebilen, benim ve kardeşim için dünyanın en iyi babasıdır. Baba özlemini büyüdükçe daha fazla hissettiğimden dolayı sürekli babamla görüşmek istiyordum. Ancak annem tarafından sürekli bir baskıya maruz kalıyordum. Kapıyı üzerime kilitleyerek günlerce bu şekilde babamla görüşmeme hep engel oldu. 08/04/2020 tarihindeki olayda ise:
Annesi ,
"Ben bahsettiğim ve görüştüğüm erkek arkadaşımla evleneceğim.
O seni istemiyor. Sen de başının çaresine bakacaksın. Okul taksitlerini ve diğer ihtiyaçlarını o çok sevdiğin baban yapsın diyerek beni evin bendeki anahtarını alarak hiçbir kişisel eşyalarımı, okul kitaplarımı, kıyafetlerimi, bilgisayarımı ve telefonumu dahi vermeden beni evden kovdu.
Saatlerce evin bahçesinde ağladım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Sokağa çıkma yasağı olduğu için bir yere de gidemiyordum. Daha sonra en yakın karakola giderek durumu anlattım. Orada beni sokağa atan annemden şikayetçi oldum.
Daha sonra babam S.T.’yi aradım. Hemen karakola geldi. Beş yıldır annemin baskı ve tehditleri ile görüşemediğim babam geldi. Ona sarılarak dakikalarca göz yaşı döktüm. Durumu babama anlattım. Benim üzülmememi ve hiçbir şey düşünmememi söyleyerek beni teselli etti. Akabinde karakoldan ayrıldık. Artık babamla yaşıyorum. Babam yeni bir bilgisayar, telefon, kişisel ve özel olarak kullanacağım tüm eşyalarımı yeniden aldı. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı için okul ücretimi dahi peşin ödedi.
Ancak halen babama karşı içinde kötülük, kin ve nefret besleyen anneme buradan sesleniyorum. Babamın bana ödediği 500 TL nafakama dahi icra koydurman hak olmamakla birlikte nasıl bir anlayış içerisinde olduğunu düşünemiyorum. Artık beni ve babamı rahat bırak. Tüm yazıları beyan ederken kullandığım anne sözcüğü sana yakışmıyor aslında ama gerçekten hak eden kişilere haksızlık olmasın diye bu sözcüğü kullandım. Yoksa sen anneliği hak eden birisi değilsin. Benim için bundan sonra bana gerçekten hem annelik hem de babalık yapan babam yeter. Lütfen bizi artık rahat bırak ve kardeşime de zulmetmeyi bırak. Bizi yeterince mağdur ettin zaten. 

(yayının yapıldığı sayfanın linki: https://www.facebook.com/tarsusnethaber33/posts/549164712324223?__tn__=K-R )


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BU ÜLKEDE OLAN OLDUĞUYLA, ÖLEN ÖLDÜĞÜYLE KALMAYACAK!Önceki Haber

BU ÜLKEDE OLAN OLDUĞUYLA, ÖLEN ÖLDÜĞÜYLE...

Bayramda Saglıgınıza dikkat edinSonraki Haber

Bayramda Saglıgınıza dikkat edin

Başka haber bulunmuyor!