AHMET HAKAN OLAYI İLE BASINA ŞİDDETE HAYIR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AHMET HAKAN OLAYI İLE BASINA ŞİDDETE HAYIR
ÇETKODER, GAZETECİ AHMET HAKAN OLAYI İLE BASINA ŞİDDETE HAYIR, DEMOKRASİMİZ ÇAKALLAR İLE DANS EDİP, TEST EDİLMESİN UYARISI YAPTIKısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, son günlerde basına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekerek, Ahmet Hakan olayı ile gündeme gelen saldırı ve tacizlere değinip tedbir istedi.
SALDIRILAR MESLEK TANIMIYOR, HERKES KENDİ ADALETİNİ KENDİ YARATMA PEŞİNE DÜŞMÜŞ
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Toplumumuzda son günlerde artan şiddet olaylarına yenileri ekleniyor ve bu şiddet, saldırı, can alma olayları meslek tanımıyor. Her mesleğe musallat oluyor. Herkes kendi adaletini kendi yaratma ve yerine getirme çabası içine girmiş durumda. Bu gidiş iyi bir gidiş değil” dedi.
 
ŞİDDET MESLEK TANIMIYOR
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,  “Bakınız İNSANLAR Hastaneye gidiyor, şifa kapısı olan yerde doktora, hemşireye, ebeye, sağlık çalışanına saldırıp bir güzel dövüyor yâda canından ediyorlar (!) Yine Avukata kızıyor, adliyenin içinde Avukatı yaka paça dövüyor, darp ediyor, canından ediyor (!) Daha ileri gidip, adliye basıp SAVCI katlediyorlar! Öğretmenler aynı şekil, Devletin kamu kurum ve kuruluşlarında yine çok sayıda benzer olaylara karşılaşıyoruz. Giderek şiddetin boyutu artıyor ve toplum geriliyor” dedi.
 
DEMOKRASİMİZ ÇAKALLAR İLE DANS EDİP, TEST EDİLMESİN
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,  “Dün gece Gazeteci AHMET HAKAN’ın CNN TÜRK’deki programını bitene kadar izledim. Tartışmayı seversiniz, sevmezsiniz, adamlar bir konuyu enine boyuna tartıştılar. Program bitiminde Ahmet Hakan evine giderken saldırıya uğruyor.  Üstelik sabah haberlerde izlediğim kadarı ile güvenlik kamera kayıtlarından bu işin planlı, programlı, organize olmuş, arkasında değişik azmettirici kişilerin olduğu aleni belli.  Bu basit bir ASAYİŞ olayı değil, resmen gözdağı, sindirme hareketinin başlangıcı. Ahmet Hakan’ı sevmek zorunda değilsiniz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama keşke herkes herkesi sevse ve ya sevgi ile birbirine bakabilse…. Yapılan çirkin, üzücü, korkutucu ve ürkütücü…. Devletin ilgili birimleri bu olaya sessiz kalmamalılar ve olayı ciddi takip etmeliler. Bu olayın olacağını Gazeteci Ahmet Hakan sürekli dile getiriyor, aldığı tehditleri ekranlarda söylüyor, kimlerin kendini hedef gösterdiğini sürekli haykırıyordu. Aynı haberlerde bunlardan üçünün yakalandığını duyuyoruz. Tiplere bakıyorum, Mafya vari usullere özenmiş, kurtlar vadisini çokça izlemiş tipler. Ellerini kollarını sallayarak emniyete götürülüyorlar. Bak şunlara. Oynanan oyun mu acaba! Kim var bunların arkasında?! Görüyoruz ki, DEMOKRASİMİZ çakallar ile dans eder olmuş, çakallar ile TEST ediliyor! Demokrasimiz çakallar ile dans edip test edilmesin” dedi.
 
BASINA SALDIRILARA YASAL DÜZENLEME ŞARTTIR… 
TEDBİR, TEDBİR, YİNE TEDBİR…
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Sağlıktaki şiddeti önlemek için yasal düzenleme yapan devlet, Kadına şiddeti önlemek için yasal düzenleme yapan devlet, ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜ İÇİN, Özellikle Özgür basın ve medya çalışanlarına yapılan saldırı ve şiddet ile ilgili de yasal düzenlemeleri acilen yapması gerekir. Şiddetin her türlüsüne hayır! Yurt geneli Yerel genel demeden tüm basın çalışanlarının güvenlikleri sağlanmalıdır. Bu olay Ahmet Hakan olayı olduğu için ülke geneli medyada geniş yer bulabiliyor. Ama yerelde çok sayıda basın çalışanı şiddete, hakarete, saldırıya maruz kalıyor, hiçbiri yaygın medyaya yansımıyor.  Yerel genel demeden tüm basın çalışanlarının, gazetelerdeki fikir işçilerinin, köşe yazarlarının, sorumlu müdürlerin, muhabirlerin can güvenlikleri acilen temin edilmeli.  Yoksa milletin müşterek sesi dediğimiz BASIN özgür hareket edemez, kamuoyunun gözü kulağı olamaz. Birden körleşir ve duymaz olur! Tedbir, Tedbir, Tedbir…. Hem de çok acilen! Bu bağlamda kendi sosyal hesabımdan geçmiş olsun dileğimi iletmiş idim ama buradan da belirtmek istiyorum. Sn. Hakan’a ve ailesine, Çalıştığı kuruma VE TÜM BASIN CAMİASINA geçmiş olsun diyorum, olayı esefle kınıyorum” dedi.

MUSTAFA GÖKTAŞ ANAKARADAKİ SALDIRIYI KINADI AÇIKLAMA YAPTIÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ ANAKARADAKİ SALDIRIYI KIN...

MUSTAFA GÖKTAŞ: EVDE YÂDA KAÇAK GÖÇEK ÖZEL DERS VERME İŞİ DENETLENMELİ, SONLANDIRILMALISonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: EVDE YÂDA KAÇAK GÖÇEK ÖZ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!