Af ile ilgili gözler Erdoğan Bahçeli görüşmesinde!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Af ile ilgili gözler Erdoğan Bahçeli görüşmesinde!
Af yasası ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. MHP lideri Bahçeli'den gelen "Beklemeye aldık!" açıklaması sonrasında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli arasındaki görüşmeye çevrildi. Zira af yasası ile ilgili söz konusu düzenlemeye son şeklinin bu toplantıda verilmesi bekleniyor. Peki, af çıkacak mı?" İşte merak edilen detaylar...

Ceza infaz düzenlemesi ya da yaygın tabiriyle af yasasıyla ilgili MHP lideri Bahçeli'den gelen son dakika açıklaması tüm beklentileri suya düşürmüştü. Ancak kulislerden edinilen bilgiye göre olası ceza infaz düzenlemesine son şekli Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli tarafından verilecek. Bu nedenle "Af çıkacak mı?" sorusunun cevabını arayanların gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesinde... İşte, af yasasındaki son dakika ve güncel gelişmeler...
6 SUÇA AF YOK 
AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, infaz düzenlemesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a detaylı sunum yaptı. Buna göre infaz yasası kapsamında basit suçlarda çocuklu kadınlara ve 65 yaşın üstündeki hükümlülere ev hapsi getirilecek. Suçun kapsamına göre de cezalarda düzenleme yapılacak.
Bakan Gül’ün 288 bin hükümlünün yüzde 91’inin 10 suçtan cezaevinde olduğunu aktarması üzerine Erdoğan, bu 10 suçtan 6’sına asla indirim yapılmaması talimatını verdi.
Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre Erdoğan, asla indirim yapılmamasını istediği suçları terör, mükerrer suçlar, cinsel istismar, uyuşturucu, kasten adam öldürme ve organize suçlar olarak sıraladı.
Bunlar dışında kalan basit hırsızlık, taksirli suçlar, çek senet, hakaret, konut dokunulmazlığı gibi suçlarda indirim yapılabilecek. Bu kişilerin sabıkası yoksa iki yıl denetim altında tutulacak, iddianame düzenlenmeyecek.
MHP LİDERİ BAHÇELİ: BEKLEMEYE ALDIK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 suça af ile kapının kapatılması sonrası MHP lideri Bahçeli'den önemli bir açıklama geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada 24 Eylül 2018'de verdikleri teklifi beklemeye aldıklarını söyledi. Kararın ittifak içerisinde tezatlık yaşanmaması için alındığını dile getiren Bahçeli, "Verdiğimiz ceza indirimi kanun teklifini Cumhur İttifakı'nda bir tezatlık yaşanmaması için beklemeye aldık" dedi.
GÖZLER ERDOĞAN BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNDE
MHP lideri Bahçeli'nin açıklaması sonrası af düzenlemesiyle ilgili süreç aksamaya uğrasa da düzenlemeye son şeklinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli arasındaki görüşmede verilmesi bekleniyor. Ceza infaz kanunun akıbetinin de bu görüşme sonrası netleşmesi bekleniyor.

HABER VE KAYNAK: CNN TÜRK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKDEM’in ‘Engelsiz Koro’su, Performansıyla Hayran BıraktıÖnceki Haber

AKDEM’in ‘Engelsiz Koro’su, Performansıy...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ…..Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ…..

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!