BAKAN GELECEK TRAFİK ALT ÜST, ESNAF PERİŞAN

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BAKAN GELECEK TRAFİK ALT ÜST, ESNAF PERİŞAN
BAKAN GELECEK TRAFİK ALT ÜST, ESNAF PERİŞANMersin'in merkez AKDENİZ ilçesi en önemli caddesi olan ÇAKMAK caddesinde bir belediye pazarı var. Esnafı bitmiş durumda. Ekonomik yönden batmış durumda. Duyuru yapılır BAKAN GELECEK denir. esnaf kendine çeki düzen verir. Konu komşuya bildirilir. Çünkü BAKAN gelip sorunları dinleyecek ve çözüme kavuşturmak için çaba harcayacaktır. Sonrasına bakın şimdi...

Vatsap hattımıza bakan gelecek bilgisi gelince HABERANALİZ mersin bürosu olarak harekete geçildi. Mıntıkaya gidildi. Saat 9.45. Trafik polisleri tertibat almışlar. Koruma polisleri gelmiş onlarda gerekli tedbiri almışlar. Polisleri toplarsak 10 kişi kadar. Sorduk esnafa Saat 9 dan beri bu memurlar burada dediler. Neyi Bekliyorsunuz? Bakanı dediler.

Bakan dedikleri eski bakan. Mersin milletvekili. Şimdi Ak Partide önemli görevi var. Çok iyi dedik. Beklemeye başladık. 5-10 dakika sonra Akdeniz ilçe örgütünden iki kişi geldi pazara. Esnafa durumu yeniden aktarıyorlar. Bu arada trafik pazarın önünde duracak olan araçlara park yapmayın çekin gidin diyor. Adamın görevi o. Ne yapsın.

Ancak caddeye bakıyoruz her iki tarafı da park halinde araçlar var ve pazar önünden başka yere aracını kaldır diyen yok. Zaten esnafın işi kırık. Bir iki kişi gelip alış veriş yapacaksa da yapamıyor.

Neyse bekledik. 10 dakika daha geçti AKDENİZ BELEDİYESİNİN RESMİ PLAKALI bir mini otobüsü geldi. Yanaştı. Geliyor dediler. Yine bir canlanma oldu, civar esnaftan üç beş kişi daha geldi. Yanaşan resmi otobüsün içindende 2 bayan toplamda 6-7 kişi indi. Beklemeye devam.

Bir müddet daha beklenildi. Bakanın başka yerde olduğu daha sonra geleceği söylendi, orada bulunan çok az sayıdaki partili ve esnafda dağıldı.

Polis hala beklemede.

Esnafa sordum. Ne diyeceksiniz?

Abi sorularımız çığ gibi. Eve ekmek götüremiyoruz. İşlerimizin düzelmesi için bu pazarın kalkınması için durumu aktaracağız.

İyi de be bileder, buraya kadar gelen bir insana akılcı şeyler söyleyin. Bu pazarın arkasına sokak pazarı kuruluyor. Sokağı baştan sona kapatıyor. Yangın çıksa, acil hasta olsa oraya ne itfaiye nede ambulans girebilir. Bu uygulamadan vazgeçsinler. Esnafı da mağdur etmesinler. Sizin burayı biraz genişletip, arkadaki alanıda kamulaştırıp buraya katıp küçük küçük stantlar yapıp çok düşük kiralar ile size versinler sizde malı aşırı fiatla değil uygun fiatla satın ekmek kapınız dirilsin.

Bu arada hemen karşınızda bulunan eski defterdarlık olan  sonra tapu olan fakat şu an boş ve atıl durumda olan alanı 3- 4 tirilyon harcayardak sağlam hale getirip oraya ya kaymakamlığı tüm birimleri ile getirsinler, ya tapuyu taşısınlar, ya milli eğitim, tapu, tarım, diğer birimleri taşısınlar. Kirada olan bu birimlerden tasarruf etsinler burayı topluma kazandırdıkları gibi, buraya gelen gidenler sayesindede sizin işiniz açılır, bunu isteyin dedim.

Vallahi doğru söylüyorsun abi, biz düşünemedik dediler.

Ama tabi, söyleyip yazdığımız şu an boş.

Çünkü bakan gelmedi. Ne zaman gelecek onuda bilmiyoruz.

Bir şey var, eski bakan gelecek diye hem orada lüzumsuz önlemler var, hem devletin polisi gereksiz mesai yapıyor hem çift taraflı park halindeki diğer araçların hali  seyirlik vaziyet de, Hem bakanı karşılamaya gelecek olanların sayısı oldukça az.

Kocaman otobüs tahsis edilmiş içinde 6-7 kişi.

Bu masrafa, şaşaya ne gerek var.

Esnaf zaten perişan halde. Sessiz sedasız bakanımız belediye başkanı ve diğer partisinin yetkilileri ile gelip pazarcıları dinlese ve onlarıda bu gereksiz tedbirler ile ekmekğinden etmese ve sorunlarını sessiz sedasız çözse ve çözdükten sonrada bakın bunu yaptık dese olmaz mı?

İşte an itibari ile oradaki görüntüler....


0Önceki Haber

0

0Sonraki Haber

0

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!