Bobi İle Mırnavın Belediyesine

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bobi İle Mırnavın Belediyesine
Mersin Büyükşehir Belediyesi çok güzel bir uygulama başlatmış ve bunu da afişler ile duyurmuştu. “Bobi İle Mırnavın Belediyesiyiz” demişlerdi. Gerçekten çok güzel fikir, uygulama, Hayvan haklarına saygılı bir ortamı yaratan çalışma. Şimdi dün biz haberanaliz.net olarak bir mektup aldık. Mektubu AYŞO İLE ZEYNO, HASO İLE MAMO atmış. İçine de bir güzel dilek yazmış. Biri iki de foto eklemiş. Bizde Değerli yöneticilerimize duyuralım istedik ve şimdi sizlere aktarıyoruz. Umarım dertlere çare oluruz.

Mersin istiklal caddesi Merkez iş bankası yanında bulunan 5220 sokakta oturdukları anlaşılan Ayşo ile Eşi Haso, Zeyno ile Eşi Memo çok dertli. Mektuba başlarken şöyle seslenmişler:

Açık dilekçemdir zat-ı aliye

Yoksa da altında damgası pulu

Belki girer diye muameleye

Gönderdim dinleyin şu garip kulu…

Mektubu kısaca özetleyelim isterseniz… Ayşo ile Zeyno, Haso İle Memo bu sokakta oturan ikamet eden insanlarımız. Bu kokak tarihi ve kültürel dokusu ile eşsiz bir yer. Levanten evleri bulunmakta. Sokağın girişinde araçlara giriş çıkış izni olmamasına rağmen bir kısım insanlar kaldırımın üzerinden çıkıp bu sokağa park ediyorlar ve girişi çıkışı engelledikleri gibi, kaldırım işgal edip yayaların hakkını da gasp ediyorlar. Öte yandan bu sokakta yaşayanlar sıkıntı yaşıyorlar. Yangın olsa İtfaiye aracı, hasta olsa ambulans aracı giremeyecek hale geliyor. Birde burada Bankamatikler var. Öğrenci dershaneleri var. İnsanlar bankamatiğe kuyruk oldular mı, daha da dert büyüyor. Sokak sakinleri CİMER’e başvurmuşlar. Oradan cevap gelmiş. Önlem aldık, gereği yapıldı. Sokağın nasıl araçla işgal edildiğini, Kaldırıma herhangi bir engelleme yapılmadığını, ancak Mersin Büyükşehir ulaşım dairesinin ise biz gerekli önlemi aldık diyen yazısını da bize atmışlar. Aşağıda hepsi yayında... BOBİ İLE MIRNAVIN BELEDİYESİ OLMAYI BAŞARAN DEĞERLİ MERSİN B.ŞEHİR BELEDİYE YÖNETİMİ AYŞO İLE ZEYNO’NUN, HASO İLE MEMO’NUN DA BELEDİYESİ OLMAK İÇİN bu yaptığımız duyuruyu dikkate alıp gereken tedbiri alırsa o sokak sakinleri mutlu olacaklar. Saygı ve sevgi ile.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haberanaliz HASANKEYF’de…Önceki Haber

Haberanaliz HASANKEYF’de…

HABERANALİZ.NET EKİBİ DİYARBAKIR'DA....Sonraki Haber

HABERANALİZ.NET EKİBİ DİYARBAKIR'DA....

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!