MERSİN MECLİSİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN MECLİSİ
Gazeteci Yazar ve İktisatçı Mustafa Göktaş yazdı: MERSİN MECLİSİ

Dün vakit ayırdım gittim. İzledim. Kendi kendime bu ne boş iş böyle dedim. İster inanın, ister inanmayın, kuru gürültüden başkaca hiçbir şey değil. Ciddi bir iş ve işlem yok. Oturduk basın koltuğuna, yanımızda çok değerli bir eski siyasi dostumuzda var. O da hayretler içinde izliyor. Merkezdeki 4 belediye başkanı gelirken bir hava giderken bir hava içindeler. Hele ki B.Şehir başkanımız geliyor, ön sıradakilerin elini sıkıp geçip yerine oturuyor.

Elimizdeki gündemde 60’a yakın madde var. 20’ye kadar olan bölüm, imar planı uygulamasında yapılan yanlış ve usulsüz işler nedeniyle mağdur vatandaşların idari mahkemeye açtıkları ve kazandıkları davaların maddeleri. Tek tek oylanıp imar komisyonuna havale ediliyor.

Müftülük ulu caminin orda iki dükkân istemiş, 5 yıllığına bize kiraya verin demiş, onu oyluyorlar. Gereksiz konuşmalar, şov yapmalar.

Cumhur ittifakı üyeleri olan Ak Parti ve MHP meclis üyelerinin birlik ve beraberliği gözükmüyor. Mahmut Tat’ın onca çabasına rağmen Ak Partide bir iki ismin diretmesi ve B.Şehir’e yattığının ifade edilmesi nedeniyle kararlı ve dik bir duruş sergilenemiyor.

Bugün olmuş, ciddi bir çalışma yok. Üretim yok. Tüketim çok. Makyajdan öteye giden bir iş yok. Merkezdeki 4 ilçe belediyesinin geçmişten geri beri basın büroları aracılığı ile sürdürdükleri, B,Şehir Basın bürosunun da çok çok iyi bildiği BÜLTEN belediyeciliği yapılıyor.

Elini sıktı gönder. Ziyarete geldi gönder. Cenazeye gitti gönder. Düğüne gitti gönder. Hasta ziyaretine gitti gönder. Önceden tespit edilmiş rutin festivallerin fuarların açılışına gitti gönder. Çiçek diktik gönder. Böcekleri ilaçladık gönder. Filanca günü kutladı gönder. Felanca törene katıldı gönder.V.s..

Kalıcı hizmet sunan yok. Memlekete yatırım ve finansmanın gelmesi için çaba harcayan yok. Üreticinin önünü açmak için gayret sarf eden yok. Merkezdeki ilçelerde iflasın bayrağını çekmiş olan ESNAFI canlandırmak için gayret yok.

METRO işi tutturdular. Mezitli’ye hastane işi. Bakın görün eğer iki yıl içinde bu hizmete girsin yapanların ellerini öpeceğim. Ama yap-mayacaklar, yapa-mayacaklar ve o gün geldiğinde yeni bir bahane bulacaklar. Aha da buraya yazıyorum şimdiden.

Yahu bizim kentimizin hak ettiği ve yıllardır beklediği havaalanı bitmedi, bitirilemedi. Ve halen masal anlatıyorlar bize. Ciddi bir çalışma yok. O havaalanı bitmez. Bitince de işe yaramaz halde olur. İhtiyacı karşılayamaz olur. Kent büyüyor. Nüfus artıyor. YILLARDIR SÜRÜNCEMEDE. Ama yaptık, bitmek üzere, şu gün uçaklar kalkacak inecek, felandı fistandı… Millet de bu oynanan tiyatroyu boş beleş izliyor.

Siyasilerin hepsi gerçekleri görüyor ve biliyor aslında. Hangi siyasi olursa olsun, hangi partili olursa olsun, seçilmiş bir yere gelmiş ise, iç içe, el ele, kol kola girip kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettikleri için MİLLETİN VE MEMLEKETİN ÇIKARINA işler yürümüyor. Yazık yahu!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP'Lİ BELEDİYELERDE BU KEZ İŞÇİ KIYIMI MERSİN'DEÖnceki Haber

CHP'Lİ BELEDİYELERDE BU KEZ İŞÇİ KIYIMI...

Gazetecilik Odağında Bir Tartışma: Basın Kartını Kim Vermeli?Sonraki Haber

Gazetecilik Odağında Bir Tartışma: Basın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!