MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEMELİLER

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEMELİLER
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEMELİLERDarbeci Sisi yönetiminin gözaltına alınan Ajans çalışanlarını bahanesiz serbest bırakması, ayrıca Türkiye’den özür dilemesi büyük bir mecburiyettir. Bu ayıp ve kabalığı kınıyor, Mısır’ın yanlıştan dönmesini samimiyetle ümit ve temenni ediyorum.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TİVİTIRDAN YAPTIĞI PAYLŞIMDA:

Mısır polisi 14 Ocak 2020 akşamında Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne baskın düzenlemiş, biri Türk vatandaşı olmak üzere dört çalışanı hiçbir gerekçe ileri sürmeden gözaltına almıştır. Bu mütecaviz ve münasebetsiz davranışın hiçbir hukuki, vicdani ve insani temeli yoktur.

Bölgesel işbirliği ve istikrar zeminin kurularak huzur ve barış dinamiklerinin tesis edilmeye çalışıldığı böylesi bir dönemde Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne yapılan karanlık operasyon basın ve ifade hürriyetine açık saldırı, Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir.

Komşu coğrafyalarda kalıcı ateşkes çabalarının ısrarla sürdüğü, Akdeniz’de yükselen tansiyonun sabırla yatıştırılmak istendiği bir süreçte; Libya’da Hafter’in, İdlib’te Esad’ın, Mısır’da Sisi’nin tehlikeli tutumları ve krize oynamaları sorumsuzluktur, şuursuzluktur.

Darbeci Sisi yönetiminin gözaltına alınan Ajans çalışanlarını bahanesiz serbest bırakması, ayrıca Türkiye’den özür dilemesi büyük bir mecburiyettir. Bu ayıp ve kabalığı kınıyor, Mısır’ın yanlıştan dönmesini samimiyetle ümit ve temenni ediyorum.


Emekli çalışanını icraya verdiÖnceki Haber

Emekli çalışanını icraya verdi

0Sonraki Haber

0

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!