Mersin Belediye FETÖ dosyasında Gelişme var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Belediye FETÖ dosyasında Gelişme var
Bilindiği üzere Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik yapılmış olan FETÖ/PDY soruşturması sonucu dava açılmış, 2016/22 dosya ile Mersin 7. Ağır cezada görülmüştü. O dosyada ayırma kararı verilen Danışman Erkan Karaaslan ile ilgili dosya aynı mahkemede 2018/102 esas da görülüyor. Bugün bir gelişmeyi aktarıyoruz. Mersin Belediyesine SAYIŞTAY müfettişleri geldi. Sebebi ise Mahkemenin 18.1.2019 günü kendilerine yazdığı yazı.

Bilindiği üzere Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik yapılmış olan FETÖ/PDY soruşturması sonucu dava açılmış, 2016/22 dosya ile Mersin 7. Ağır cezada görülmüştü.

O dosyada ayırma kararı verilen Danışman Erkan Karaaslan ile ilgili dosya, aynı mahkemede 2018/102 esas da görülüyor.

Bugün bir gelişmeyi aktarıyoruz.

Mersin Belediyesine yeniden bu yazı üzerine SAYIŞTAY müfettişleri geldi.

Sebebi ise Mahkemenin 18.1.2019 günü kendilerine yazdığı yazı.

Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi Sayıştay Başkanlığına 18.1.2019 günü yazı yazarak, Sanık Erkan Karaaslan hakkında bilgi istedi. Aldığı ihaleler, mali tablosu, bunun örgüte aktarıldığına dair bir işaret, buluntu, bilgi, ihalerde yolsuzluğu olup olmadığı gibi çok sayıda bilgiyi Sayıştay’dan istedi.

Bunun üzerine Sayıştay müfettişleri yurt geneli Erkan Karaaslan’ın aldığı işler ile ilgili araştırmaya girdiler. Mersin’de Sayıştay raporlarına konu olmuş çok sayıda işin yanı sıra, içişleri Bakanlığının müfettişlerine konu olmuş çok sayıda yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, devleti zarara uğratma gibi hususların olduğu aşağıdaki raporlardan ortaya çıkıyor.

Bakalım Sayıştay müfettişleri yurt geneli belediyelerden alınan iş ve işlemleri mahkemeye ne zaman gönderecek ve ne diyecekler?

Müfettişlerin şu an Mersin’de inceleme yaptıkları bildiriliyor. Oysa tüm raporlar hem kendilerinin denetimlerinde çıkmış, hem içişleri bakanlığında mevcut halde. Bakalım bunlar mahkemeye gidecek mi, gönderilecek mi?

Diğer taraftan mahkemece yazılan yazının Erkan Karaslan’ın gözaltına alınıp yeniden cezaevine konduğu güne rastlaması dikkatlerden kaçmadı.

Bilindiği üzere Karaaslan, önce FETÖ/PDY’den tutuklanmış, uzun süre yattıktan sonra adli kontrol ile 29 Eylül 2017 günü serbest bırakılmış, ancak serbest bırakıldığı gün savcılıkça yapılan itiraz sonucu aynı gün yakalama emri çıkartılmış ve aylarca yakalanamamıştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiçekleri Koruyalım Ama Nasıl…Önceki Haber

Çiçekleri Koruyalım Ama Nasıl…

Büyükşehir Hacze itiraz etti hesaplar bozulduSonraki Haber

Büyükşehir Hacze itiraz etti hesaplar bo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!