Mersin Büyükşehir’e 188 milyonluk HACİZ Şoku!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Büyükşehir’e 188 milyonluk HACİZ Şoku!
Mersin Büyükşehir Belediyesi şu sıralar tuhaf olaylar yaşıyor. Belediyenin taşeron firmaları paralarını alamadığı gerekçesi ile icra yolu ile haciz başlattılar. Bunlardan birisi EZE inşaat. Firma Ülkenin sayılı firmaları arasında. 188 milyonluk (eski tabir ile trilyonluk) alacak için işlem başlatıldı.

Bugün EDİNDİĞİMİZ bilgide, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hacze düştüğünü öğrendik.

Bildiğiniz üzere 2014 seçimlerinden sonra göreve gelen Hacı Burhanettin Kocamaz’ın başında bulunduğu Belediye de sık sık değişik sebepler ile gündeme gelmiş, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma gibi olaylar ile de gündeme yansımış ve bir ara Belediye FETÖ tutuklamaları ve mahkemesi ile de gündeme gelmişti.

FETÖ dosyası Mersin 7. Ağır ceza Mahkemesi 2016/22 sayılı dosyada görülmüş, sonunda ise çok sanığın beraat ettiği yolunda bilgiler bizlere ulaşmıştı.

Bu arada Mersin 10. Asliye ceza Mahkemesine intikal eden 27.9.2016 günlü Sayıştay raporunun esas alındığı, soruşturmasını yapan iddianame savcısının ise 30.11.2016 günlü iddianame ile yargılaması halen süren 2017/4 sayılı dosyada ise ihaleye fesat karıştırmak ve edimin ifasına fesat karıştırmaktan dolayı çok sayıda belediye üst düzey personelinin yargılandığı biliniyordu.

Bunlar bir kenara, şimdi Belediye ile iş yapan taşeron ve müteahhit firmalar yaptıkları işlerin parasını gününde alamayınca, hak edişleri ve faturalarının gereği olan miktarı icra yolu ile tahsil etmeye çalışıyorlar.

İşte bunlardan birisi EZE inşaat. Bu firma 2017/131229 ihale kayıt numaralı işi ihale ile alır.

Üstlendiği işi yapar ve fatura keser. Kestiği Faturalar ilgili idareye teslim edilir.

Bu faturalar Fen işlerinin kayıtlarına da geçer.

Aradan zaman geçer, hak ediş ödenmez, ilgili firmaya ödeme yapılmaz. Miktar oldukça büyük olduğu için firma dayanamaz ve Belediyeyi icraya verir. Mersin 3. İcra müdürlüğü kendisine sunulan fatura ve diğer belgeleri inceledikten sonra 14.3.2019 günü 2019/3146 esas ile işlemi başlatır. Ödeme emri gönderilir. Ve ilgili idare yasal olarak uyarılır. Ödeme yapılmaz ise HACİZ işlemi yapılacağı bildirilir.

Bugün ayın 18’i. İcra işlemi ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediyesince ne gibi işlem yapıldı bilmiyoruz. İcra işleminin miktarı 188 milyon (eski tabir ile trilyon) Ancak yayınladığımız faturaların, EZE firmasının başlıklı kâğıdı, icra ödeme emri üzerindeki adrese baktığımızda, METGÜN plaza geçiyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dr. Uğurcan Üstündağ: Grip nedir, nasıl geçer?Önceki Haber

Dr. Uğurcan Üstündağ: Grip nedir, nasıl...

Av Erşan Sarı: Burhanettin Kocamaz 400 trilyonu sahil bandı yol tamir ayağı ile gömmüşsün yine ...Sonraki Haber

Av Erşan Sarı: Burhanettin Kocamaz 400 t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!