Mezitlili kadınlardan öğrencilere yeni yıl hediyesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mezitlili kadınlardan öğrencilere yeni yıl hediyesi
Mezitli Belediyesi Örgü Evi'nde faaliyet gösteren bir grup kadın, çocuklar için atkı, bere, ördü. Kadınlar, kendi elleriyle ördükleri giyim malzemelerini, Hürriyet Mahallesindeki çocuklara dağıttı.

Gerçekleştirdikleri sosyal projelerle adını duyuran Mezitli Belediyesi Örgü Evinde faaliyet gösteren kadınlar çok özel bir projeye daha imza attı. Kadınlar, öğrencilere ördükleri atkı ve bereleri hediye etti.  Daha önce bölgede bulunan köy okullarında benzer çalışmalar yapan kadınlar Mezitli Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu’na giderek çocuklara yeni yıl hediyesi verdi.

Aralarında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın eşi  Sembol Tarhanın'da bulunduğu Mezitli Belediyesi Örgü Evi kadınları, "Daha önce bir çok  köy okulumuzda benzer çalışmalar yaptık. Bu kez kent merkezinde bulunan çocuklarımız okula giderken üşümesin diye ördük. Çocuklarımızın kış mevsimini sağlıklı şekilde geçirmesi hedefiyle farkındalık ortaya koyacak bir işe imza attık. Hiçbir çocuğumuz üşümesin istiyoruz. Elimizden geldiği ölçüde  kırsal kesimdeki çocuklarımıza ördüğümüz atkı, eldiven, kazak ve bereleri ulaştırıyoruz. Ulaşabildiğimiz her yere ördüğümüz atkı ve bereleri dağıtmak istiyoruz. Biz zamanımızı böylesi yararlı bir iş ile değerlendiriyoruz" dediler.

Sadece Mersin’de değil, Malatya, Tunceli illerimizde bulunan çocuklar için ördüklerini hatırlatan kadınlar, “Ulaşabildiğimiz her yere bu gönül köprümüzü kurmak istiyoruz. Ördüklerimizi Tunceli’ye Malatya’ya yada Suriye’de teröristlerle mücadele eden askerlerimize gönderiyoruz. Mezitli’deki iyilik ateşinin oraları ısıtmasını istiyoruz. Yine aynı şekilde yanı başımızdaki üşüyen çocukları da düşünerek örgülerimizi örüyoruz” diye konuştular. 

Mezitlili kadınların duyarlılığını ve sesini artık bütün Türkiye'nin bildiğini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kadınların el attığı işin mutlaka başarıyla sonuçlandığını söyledi. Belediye olarak gerçekleştirdikleri her hizmette kadınların büyük desteğini aldıklarını kaydeden Tarhan, yaptığı açıklamada, "Kadınlarımızın duyarlılığı ve içgüdüsel sahiplenme duyguları, yaptığımız işlerin başarılı olmasında çok büyük bir etken. Bulundukları birçok faaliyetle bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar kadınlarımızın her zaman yanında yer almaya devam ediyoruz. Bunu biliyor ona göre hizmet programımızı belirliyoruz. Hayata geçirdiğimiz 12 gönüllü evinde görev alan vatandaşlarımızın tamamına yakını kadın ve oldukça başarılı işler gerçekleştiriyorlar. Biliyoruz ki kadınlarımız sahip çıkarsa güzel işler ortaya çıkıyor" dedi.

BASIN BÜLTENİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İSTANBUL İTİRAZ İÇİN BULUŞTUÖnceki Haber

İSTANBUL İTİRAZ İÇİN BULUŞTU

ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE DEPREM EĞİTİMİSonraki Haber

ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE DEPREM EĞİTİMİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!