TARİH TEKERRÜRDEN İBARET DERLER...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TARİH TEKERRÜRDEN İBARET DERLER...
Biliyor musunuz, Macit Özcan da bir zamanlar aynı lafı etmişti. 2014 seçimlerinde CHP’li Macit Özcan “Kazanamayacağım seçime girmem” demiş ve kendinden emin bir biçimde çok farklı bir üslupla basına demeçler vermişti. O seçimde kendisi gitti Hacı Burhanettin Kocamaz geldi.

Biliyor musunuz, Macit Özcan da bir zamanlar aynı lafı etmişti. 2014 seçimlerinde CHP’li Macit Özcan, “Kazanamayacağım seçime girmem” demiş ve kendinden emin bir biçimde çok farklı bir üslupla basına demeçler vermişti. O seçimde kendisi gitti Hacı Burhanettin Kocamaz yerine geldi.

2014 den bu yana aradan 5 yıl geçti. Macit Özcan'ın yerine gelen HACI BURHANETTİN KOCAMAZ şimdi aynı lafı ediyor. Şöyle diyor: “Kazanamayacağım hiçbir seçime girmedim”... Ve seçim trafiği hızlandı...

Vakti ile CHP’li Macit Özcan’ın söylediği sözün haber olarak yer aldığı linkler aşağıda.

http://www.cukurovaexpres.com/mersin/macit-ozcan-kazanamayacagim-secime-girmem-h12689.html

https://www.haberler.com/ozcan-kazanamayacagim-secime-asla-girmem-4833969-haberi/

http://www.anamurgundem.com/macit-ozcan-kazanamayacagim-secime-asla-girmem/

http://www.anamurgundem.com/macit-ozcan-kazanamayacagim-secime-asla-girmem/

https://www.mynet.com/baskan-ozcan-mersinde-secimlere-en-iddiali-giren-parti-biziz-180100968166

https://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/baskan-ozcan-mersin-de-secimlere-en-iddiali-giren-parti-biziz-mersin-490712/

HACI BURHANETTİN KOCAMAZ’IN sarf ettiği aynı lafı sosyal medyada paylaşanlar ise aşağıda:

Bilindiği üzere Macit Özcan’ın o sözleri söylediği seçimde MHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan HACI BURHANETTİN KOCAMAZ’ı bu kez partisi MHP, çeşitli nedenlerden dolayı aday göstermedi. Onun yerine Toroslar belediye başkanı olan HAMİT TUNA’yı aday gösterdiler.

Kocamaz’da bana haksızlık yapıldı diyerek İYİ parti saflarına katıldı ve seçime onların bayrağı altında girmeyi tercih etti.

Bu arada 25 yıl kendisine başkanlık veren eski partisi MHP ve onun üst kadroları ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaları ise sosyal medyada epey tartışma konusu oldu.

MHP tabanı, il, ilçe örgütleri ve yöneticileri, ülkü ocakları teşkilatları ve yöneticileri ise Kocamaz’ın bu tavrını çok eleştirdiler hatta HAİNLİKLE suçlayanlar oldu. Davasına ihanet etmekle itham enler oldu. Halende sosyal medyada Kocamaz taraftarları ile MHP tabanı ve yönetimi arasında büyük bir tartışma söz konusu.

Ancak Kocamaz’ın yaptığı seçim gezileri sönük geçiyor. Bu gözle görülüyor. Düşünün sadece kendi döneminde belediyeye işe alınan kişiler yaptığı o toplantılara gezilere katılım yapsalar 3-5 bin kişilik kalabalık olması lazım.

Hadi onu geçtik.

İYİ partinin il, ilçe yöneticileri FUL KADRO o gezilerde yer alsalar yine 3- 5 yüz kişi olması lazım. Üstelik araç gereç ve her tür imkana sahipler. Ama olmuyor.

Peki, onda olmuyor da, diğerlerinde ( başka partilerin adayları) kalabalık oluyor mu?!

Hayır...

Onlarda da şu an yok. Çünkü millet de heyecan yok, inanç kalmamış, güven kalmamış, halk da ezginlik, bezginlik almış başını gidiyor, tuhaf bir bekleyiş var...

2014 seçimi gibi değil...

Neyse...

Tarih tekerrürden ibaret derler...

Bakalım seçimin sonunda kim galip gelecek...

Bekleyip göreceğiz...


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RAUF AYDEMİR'İN ACI GÜNÜÖnceki Haber

RAUF AYDEMİR'İN ACI GÜNÜ

Kavşak çalışması esnafı iflasın eşiğine getirdiSonraki Haber

Kavşak çalışması esnafı iflasın eşiğine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!